Faydaları
Mide Ağrısı Neden Sırta Vurur ?

Mide Ağrısı Neden Sırta Vurur ?

Mide ağrısı bir çok kişi tarafından yaşanmaktadır. Özellikle beslenme ve stres kaynaklı mide ağrıları oldukça fazladır. Besin zehirlenmesi, ilaç kullanımı, fazla yemek yenilmesi ve sağlıksız beslenme de mide ağrısına sebep olabilmektedir. Bu durum çoğu kişide meydana geldiğinden mide ağrısı ile sırt ağrısı birbirine karıştırılabilmektedir. Midede herhangi bir rahatsızlık söz konusu değilken geçici rahatsızlıklardan dolayı mide […]

Mide ağrısı bir çok kişi tarafından yaşanmaktadır. Özellikle beslenme ve stres kaynaklı mide ağrıları oldukça fazladır. Besin zehirlenmesi, ilaç kullanımı, fazla yemek yenilmesi ve sağlıksız beslenme de mide ağrısına sebep olabilmektedir. Bu durum çoğu kişide meydana geldiğinden mide ağrısı ile sırt ağrısı birbirine karıştırılabilmektedir.

Midede herhangi bir rahatsızlık söz konusu değilken geçici rahatsızlıklardan dolayı mide ağrıları meydana gelebilmektedir. Mide ağrısı genel olarak karına yakın bölgelerde olmaktadır. Bu ağrılara yansıyan ağrı denilse de asıl ağrı mideden kaynaklı olabilir.

Çoğu hasta sırt ağrısı ve mide ağrısını karıştırabilmektedir. Kişiyi bu durum panik yapmasına sebep olabilir. Fakat sırta vuran mide ağrısı genel olarak farklı hastalıklarında habercisi olabilmektedir.

Gastrit ve ülser hastalığı olan kişilerdeki mide ağrıları genellikle sırta vurabilmektedir. Tedavisi en kolay olan bu hastalıklarda beslenme oldukça önemlidir. Ağrıyı tetikleyici gıdalardan uzak durulması tedaviyi hızlandırabilir.

Mide kanseri vakalarında da mide ağrısı sırta vurabilmektedir. Bu durum daha detaylı bir tedavi gerektirdiğinden mutlaka gözetim altında olmalıdır. Vakit kaybetmeden teşhis konulup tedaviye başlanması gerekmektedir.

Pankreas kanseri habercisi olan mide ağrısı sırta vurarak belirli aralıklarla kişide ağrı şiddetinin artmasıyla belli olabilmektedir. Şiddeti artarak devam eden bu mide ağrısında mutlaka doktora hızlı bir şekilde başvurulmalıdır.

Sırta vuran mide ağrılarında olumsuz sonuçlar ile karşılaşmamak için mutlaka doktora başvurmanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Baby Face Beauty ve güneş lekesi tedavisi! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi