Faydaları
Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı

En önemli kıyafetimiz cildimizdir. Güzel bir görünüşün başyapıtıdır. Cildimiz estetik açıdan olduğu kadar sağlığımız için de oldukça önemlidir bu sebeple cildimize iyi bakmamız ve korumamız gerekir. Medikal Cilt Bakımı Nedir? Yaptırmadan önce cilt analiz testleri yapılmalıdır ve cildin yapısına göre bakım ürünleri seçilmelidir. Cilt ölü hücrelerden arındırılmak için ince bir tabaka şeklinde soyulur ve bu […]

En önemli kıyafetimiz cildimizdir. Güzel bir görünüşün başyapıtıdır. Cildimiz estetik açıdan olduğu kadar sağlığımız için de oldukça önemlidir bu sebeple cildimize iyi bakmamız ve korumamız gerekir.

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Yaptırmadan önce cilt analiz testleri yapılmalıdır ve cildin yapısına göre bakım ürünleri seçilmelidir. Cilt ölü hücrelerden arındırılmak için ince bir tabaka şeklinde soyulur ve bu sayede kir ve yağlardan tıkanan gözenekler medikal cilt bakımı ile yenilenir ve sağlıklı bir cilt yapısı kazanılır.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Uygulanır?

Yağ bezelerini çıkarmak, gözenek açmak, cildi siyah noktalardan arındırmak ve sıkılaştırmak, cildi nemlendirmek ve toparlamak için yapılan medikal cilt bakımı günümüzde oldukça yaygın uygulanan bir işlemdir. İlk başta ölü hücreler ve ölü cildi atmak, cilt yüzeyini temizleme amaçlı uygulama yapılmalıdır. Bir sonraki adımda ise ölü derinin altındaki temiz ve taze cilde destekleyici bakımlar yapılmalıdır. Bu işlemlerin ardından cilt gözenekleri genişletilir ve yumuşatılır. Bu gözenekler genişledikten sonra yağ bezeleri ve siyah noktalar çıkartılır. İşlemler sırasında deride iz kalmaz çünkü uygulama sıcak buhar ile yapılmaktadır. En son cilt sıkılaştırma işlemi yapılır ve taze cilt nemlendirilir. Bu aşamadan sonra medikal cilt bakımı tamamlanmış olur.

Medikal Cilt Bakımının Aralıkları Ne Kadardır?

Medikal cilt bakımının işlem aralıkları maksimum 35 gün olmalıdır. Cilt problemlerinizin azalması ve yaşlanma etkilerinin en aza inmesi için düzenli olarak medikal cilt bakımı yaptırılmalıdır. Medikal cilt bakımının her seansı ortalama 45 dakika ile 1 saat arasındadır bu durum cildin yapısına ve siyah noktaların yoğunluğuna göre değişir.

Medikal Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

  • Deri döküntülerini,
  • Cilt lekelerini,
  • Cilt solgunlaşmasını,
  • Cilt renk tonu farkını,
  • Aşırı yağlamayı,
  • Sivilceleri ve çok aşırı olmayan sivilce lekelerini,
  • Kırışıklık başlangıçlarını en aza indirmekte ya da tamamen yok etmekte çok başarılı bir tedavidir.

Bir önceki yazımız olan OTTOMAN BODY ÜRÜN BİLGİSİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/