Faydaları
Makyajsız Güzel Görünmenin Yolları

Makyajsız Güzel Görünmenin Yolları

Makyaj, heves ettiğiniz ilk yıllarda inanılmaz eğlenceli gelse de, zamanla, bir zorunluluk haline geldiğinde; içinden çıkılmaz bir çile halini alabilir. İşte bu gibi durumlarda, makyaj yapmak bir zevk olmaktan çıkar. Sabahları kalkıp da cildinizdeki kusurları gizlemek için makyaj yapmak, dakikalarca onunla uğraşmak zor gelebilir. Oysa makyaj, en az resim yapmak kadar bir sanattır; kusurları gizlemek […]

Makyaj, heves ettiğiniz ilk yıllarda inanılmaz eğlenceli gelse de, zamanla, bir zorunluluk haline geldiğinde; içinden çıkılmaz bir çile halini alabilir. İşte bu gibi durumlarda, makyaj yapmak bir zevk olmaktan çıkar. Sabahları kalkıp da cildinizdeki kusurları gizlemek için makyaj yapmak, dakikalarca onunla uğraşmak zor gelebilir. Oysa makyaj, en az resim yapmak kadar bir sanattır; kusurları gizlemek için değil, güzelliği vurgulamak için yapılmalıdır. Peki, birçoğumuzun merak ettiği makyajsız güzel görünmenin sırları nelerdir? Makyajsız güzel görünmek mümkün müdür?

Erkekler, biz kadınların sandığı kadar da dikkatli değiller. Kimi zaman saçınızı kestirdiğinizi hatta renginde bir iki ton değişikliğe gittiğinizi bile anlamayabilirler. Her gün şeftali tonlarında allık sürüyorsanız, pembe allık sürdüğünüzde bunu fark etmeyebilirler. Oysa kadınlar, en ufak bir ayrıntıyı, eyelinerınızın rengini değiştirdiğinizi bile anlayabilirler. Yani, eğer makyajınızı erkekler için yapıyorsanız, makyajsız çıktığınızda da farkı anlamayacaklarından emin olabilirsiniz. Peki, makyajsız da güzel görünmenin sırları nelerdir?

Cilt Temizliğini İhmal Etmeyin

Cilt temizliği, hayatınızın bir parçası olmalıdır. Sabah kalkar kalkmaz, akşam da yatmadan hemen önce cildinizi mutlaka temizlemeyi ihmal etmeyin. Bunu bir alışkanlık haline getirdiğinizde, gizlemeye çalıştığınız o sivilceleriniz ve cilt kusurlarınız kaybolacaktır.

Kendine Güven Şart 

Bir kadın, istediği kadar güzel giyinsin, istediği kadar makyaj yapıp pahalı takılar taksın, eğer dik yürümüyorsa ve kendine güveni yoksa, bütün bunlar hiç bir işe yaramayacaktır. Dik yürüyüş, kendinden emin bir duruş, çok güzel yapılmış bir makyajdan çok daha seksi görünebilir.

Gülümseyin 

Güzel bir gülümsemenin çözemeyeceği şey yoktur. Gülümsemeyi ihmal etmeyin, çünkü o an birini kendinize aşık edebilirsiniz. Evet, erkekler makyajınızın varlığını ya da yokluğunu fark etmezler belki, ancak güzel gülümsemenize aşık olacak birisi mutlaka çıkacaktır.

Kafaya Takmayın 

Çenenizde ansızın çıkan sivilceyi kafanıza takmayın. Günlük cilt temizliğinizi yapın. Kafaya takmadığınızda, sivilcenin yüzünüzü çok daha kısa sürede terk ettiğini göreceksiniz.

Farklı Renk ve Saç Modellerini Deneyin 

Yüz bölgesinde ara sıra yapacağınız renk ve model değişiklikleri, cildinizin ve sizin daha enerjik ve değişik görünmenizi sağlayacaktır. Yüzünüze yakışan ve kendinizi mutlu hissedeceğiniz bir saç modeli, makyajdan çok daha önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Evde Yapabilecekleriniz başlıklı makalemizde siyah nokta bandı, siyah nokta maske ve siyah nokta nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Tüm makyaj malzemeleri kanserojen madde taşıyor, ki gel de bunu bayanlara anlat. Bir bayan makyaj ile güzel olacağı yerine doğal yollar kullanmasını her erkek tercih eder diye düşünüyorum, sonuçta marifet bayanın kendisinde.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi