Faydaları
Makyaj Yaparken Bunlara Dikkat Etmeli

Makyaj Yaparken Bunlara Dikkat Etmeli

Makyaj yapmak neredeyse her kadının günlük hayatının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Makyajın çevreye güzel görünmek için yapıldığı bilindiği gibi aynı zamanda bayanların kendisini iyi hissetmek için de makyaj yaptığı bilinen bir gerçektir. Ancak makyaj yapıp güzel olmak isterken tam tersine komik duruma düşmek de karşılaşılacak olağan sonuçlardan birisidir. Bu sebeple kişi kendi cildini tanımalı ve […]

Makyaj yapmak neredeyse her kadının günlük hayatının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Makyajın çevreye güzel görünmek için yapıldığı bilindiği gibi aynı zamanda bayanların kendisini iyi hissetmek için de makyaj yaptığı bilinen bir gerçektir. Ancak makyaj yapıp güzel olmak isterken tam tersine komik duruma düşmek de karşılaşılacak olağan sonuçlardan birisidir. Bu sebeple kişi kendi cildini tanımalı ve makyaj yaparken kendi cildini, saç rengini, cilt tipini bilerek hareket etmeli ve uygun tonlamalar tercih edilmelidir. Makyaj yapmak ekstra bir özen ister.

Makyaj Yaparken Karşılaşılan İlginç Durumlar

Pek çok bayan makyaj yaparken ilginç durumlarla ve aksiliklerle karşılaşabilir. Bu durumlardan bazıları;

  • Eyeliner uygulamasında gözlerin birinin diğerinden daha kalın bir şekilde olması
  • Tüm dikkati toplayarak makyaj yaparken bir anda allık ve pudranın yere düşmesi
  • İnternet üzerinden izlenmekte olan makyaj videolarının aynısını yapmaya çalışmak fakat yapamamak
  • Maskara sürdükten sonra hapşurmak
  • Rujun farkında olmadan dişe bulaşması
  • Nemli havalarda makyajın akması
  • Kalıcı ruj sürerken hatalı bir hareket yapmak

Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Farklı renkler her ne kadar makyajın olmazsa olmazları arasında yer almış olsa da bu farklılığı hoş bir hale getirebilmek için makyaj yaparken birbiri ile uyumlu renk tonları tercih etmek gerekmektedir. Bütün bir yüze uygulanan aynı renk ve aynı tondaki makyajdansa aynı bölge içerisinde bile güzelce yapılmış farklı tonlardaki makyaj istenen yüz hatlarının öne çıkarılarak istenmeyen bölgelerin görünmesini engellemeye yardımcı olmaktadır.

Siyah ve beyaz renkler birlikte kullanıldıkları zaman diğer renkleri göz önüne çıkarma veya kaldırma etkisine sahip olduklarından dolayı bu tonları yerinde kullanmak diğer renklerin yüzde yaratmış olduğu etkileri de arttıracaktır.

Makyajın en önemli ilkeleri arasında açık renklerin hacim ve ışık kazandırdığını, koyu renklerin ise hacmi azaltarak gölgeler yarattığını bilmek geliyor. Açık tonları yüzü ön plana çıkarmak istediğimiz, genişletmek istediğimiz alanlarında kullanmamız gerekirken göz önünden almak istediğimiz, kapladığı alanı az göstermek istediğimiz bölgeleri ise koyu tonlar ile birlikte makyajımıza katmalıyız.

Bir önceki yazımız olan Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Evde Yapabilecekleriniz başlıklı makalemizde siyah nokta bandı, siyah nokta maske ve siyah nokta nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi