Faydaları
Liposuction Operasyonu Öncesi Neler Yapılmalıdır

Liposuction Operasyonu Öncesi Neler Yapılmalıdır

Liposuction işlemleri vücuttaki fazla yağların tıbbi müdahale ile alınması olarak tanımlanabilir. Normal veya normale yakın kilosu olan fakat vücudunun belli bölgelerinde aşırı yağlanma şikayeti olan kişilerin, deri kalitesinin iyi olması durumunda Liposuction işlemleri hemen uygulanabilir. Deri kalitesi kötü olan, deride çatlak ve sarkma sorunları yaşayanlar için ise öncelikle dermolipektomi denilen germe ameliyatları uygulanmaktadır. Liposuction operasyonları […]

Liposuction işlemleri vücuttaki fazla yağların tıbbi müdahale ile alınması olarak tanımlanabilir. Normal veya normale yakın kilosu olan fakat vücudunun belli bölgelerinde aşırı yağlanma şikayeti olan kişilerin, deri kalitesinin iyi olması durumunda Liposuction işlemleri hemen uygulanabilir. Deri kalitesi kötü olan, deride çatlak ve sarkma sorunları yaşayanlar için ise öncelikle dermolipektomi denilen germe ameliyatları uygulanmaktadır. Liposuction operasyonları öncesi neler yapılmalıdır sorusu ise bu durumda kişilerden kişilere farklılık gösterecektir.

Liposuction operasyonlarında herhangi bir yaş sınırı bulunmaz ve her yaştan kişi için uygulanabilir. Fakat Liposuction uygulanacak olan hasta kesinlikle gerçekçi olmalı ve yapılacak işlemler sonrasını cerrahı ile tartışarak en doğru sonucu önceden görmelidir. Beklentileri gerçekçi olmayan hastalara Liposuction operasyonları uygulanmamaktadır.

Liposuction Operasyonları Öncesinde Dikkat Edilecek Hususlar

Yakın zamanda Liposuction uygulanacak olan bölgelerde ameliyat yapılmışsa, kan dolaşımında herhangi bir sorun varsa, kalp veya akciğer hastalıkları gibi sorunlarda Liposuction operasyonları uygulanmamaktadır. Liposuction yapılmayacak durumlar arasında özellikle antideprasan kullanan veya kilo verdirme ürünleri kullanan hastalar da bulunmaktadır. Bu kişiler en az 3 hafta önce bu tür ilaçları kesmelidir. Yüz bölümünden ayak bileklerine kadar uygulanabilen Liposuction, bayanlarda kalça, göbek, bacaklar ve boyun bölümüne uygulanırken, erkeklerde daha çok bel, boyun altı ve göbek bölümlerine uygulanmaktadır. Liposuction sayesinde kişiler daha rahat hareket edebilmekte ve özgüvenini kazanmaktadır.

Liposuction operasyonları genellikle tek seansta yapılmaktadır. Fakat 4 kilodan fazla yağ alınacaksa da kısa aralıklarla seanslar düzenlenmektedir. Aynı bölgeden yağ alınacaksa da bu süre 6 hafta olmaktadır. Birkaç bölgeden alınacak yağlar için lokal anestezi uygulanmaktadır. Fakat geniş bölgeden yağ alımı yapılacaksa da genel anestezi işlemleri uygulanmaktadır. Liposuction ameliyat süreleri ise genellikle 1 ile 3 saat arasında değişmektedir. Bir veya iki bölgeden alınacak yağlar için hastaların hastanede kalmasına gerek yoktur. Fakat çok bölgeden alınacak yağlarda birkaç günlük dinlenme sürelerine ihtiyaç vardır.

Liposuction Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Liposuction operasyonlarında kanama, deri hastalıkları, enfeksiyon, sinir yaralanması veya sıvı birikimleri gibi tehlikeler olabilmektedir. Deri düzensizliği ve yağ embolisi sorunları da görülmektedir. Fakat bu yan etkiler binde bir şekilde olmakta ve genellikle rastlanmamaktadır. Liposuction operasyonu izleri ise oldukça küçüktür ve birkaç hafta içerisinde bu izler kaybolmaktadır.

Liposuction operasyonları öncesinde yağ alınacak olan bölgelerin çizimi yapılır. Operasyonda genel anestezi kullanılacaksa ameliyat ortamı sağlanır ve tüm müdahale anestezi uzmanının gözetiminde yapılır. Lokal anestezi uygulanacaksa sedasyon eklenmektedir. Islak teknikte hazırlanacak solüsyon verilir. Kuru Liposuction tekniğinde ise kesikler dikkatli bir şekilde atılır ve en az görülme payı olan yerlerden kesikler atılır. Liposuction operasyonları öncesi uygulanacak olan işlemler tamamen doktor kontrolünde gerçekleştirilmekte ve her kişinin deri durumuna göre öncesinde uygulanacak işlemler değişiklik göstermektedir.

Bir önceki yazımız olan Liposakşın Operasyonu Fiyatları Ne Kadardır başlıklı makalemizde liposakşın, liposakşın ameliyatı ve liposakşın fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/