Faydaları
Liposakşın Yöntemleri Nelerdir

Liposakşın Yöntemleri Nelerdir

Liposakşın Yöntemleri Nelerdir ? Liposakşın , vücutta biriken yağların alınması ile vücuttaki yağ dağılımın düzenlenmesi uygulamasıdır. Günümüzde liposakşın yaygın olarak uygulanmaktadır. Tıp alanında yaşanan gelişmeler liposakşın yöntemlerinin de artmasını sağlamıştır. Liposakşın yöntemleri arasında en çok bilinen klasik liposakşın ameliyatıdır. Vakumla liposakşın, Güç yardımlı liposakşın,  Ultrason yardımlı liposakşın ve lazer yardımlı liposakşın yöntemleri bulunmaktadır. Liposakşın bir […]

Liposakşın Yöntemleri Nelerdir ?

Liposakşın , vücutta biriken yağların alınması ile vücuttaki yağ dağılımın düzenlenmesi uygulamasıdır. Günümüzde liposakşın yaygın olarak uygulanmaktadır. Tıp alanında yaşanan gelişmeler liposakşın yöntemlerinin de artmasını sağlamıştır. Liposakşın yöntemleri arasında en çok bilinen klasik liposakşın ameliyatıdır. Vakumla liposakşın, Güç yardımlı liposakşın,  Ultrason yardımlı liposakşın ve lazer yardımlı liposakşın yöntemleri bulunmaktadır. Liposakşın bir zayıflama yöntemi değil vücuttaki fazla yağların alınarak vücudun şekillendirilmesi işlemidir.

Klasik Yöntem İle Liposakşın İşlemi(Vakumla Liposakşın)

Liposakşın yöntemleri arasında en çok bilinen ve uygulanan yöntem klasik yöntemedir. Bu yöntem ile vücutta biriken yağlar kanül ve vakum uygulaması ile vücuttan alınmaktadır. Vücutta açılan 3mm’lik deliklerden ince metal borular yardımı ile yağlar çekilmektedir. Kanül adı verilen ince metal borular ile deri altındaki yağlar alınmaktadır. Klasik liposakşın ameliyatı vücutta yağ biriken tüm bölgelere uygulanabilmektedir. Ameliyat hastadan hastaya farklı şekilde uygulanmaktadır. Lokal anestezi ya ada genel anestezi ile liposakşın ameliyatı yapılmaktadır.

Lazer Liposakşın Yöntemi

Lazer Liposakşın yönteminde vücuttaki fazla yağlar lazer ışınları ile parçalanmaktadır. Lazer ile parçalanan yağ dokular sıvı hale gelmekte ve kanüller yardımı ile vücuttan alınmaktadır. Lazer liposakşın yöntemi ile kan nakline gerek kalmadan yağ alımı yapılmaktadır. Toparlama ve sıkılaşma etkisi daha fazla olan bir yöntemedir. Deri sıkılaştırıcı etkisi ile işlem sonrası sarkmaları önleyen lazer liposakşın çok tercih edilen liposakşın yöntemleri arasında yer almaktadır. Lazer liposakşın ile daha fazla yağ alma imkanı yaratılmaktadır.

Ultrason Yardımlı Liposakşın

Ultrason yardımlı liposakşın yönteminde ultrason yardımı ile yağlar parçalanarak daha sonra vakum ile çekilmektedir. Yağ dokularının ultrason ile parçalanması vücuttan yağ alımını kolaylaştırmaktadır. Parçalanan yağ dokuları sayesinde daha fazla yağ alımı sağlanabilmektedir. Ultrason ile yağ dokuları parçalandıktan sonra klasik yöntemdeki gibi kanüller ile yağ vakumlanarak vücuttan alınmaktadır. Bu yöntem de daha fazla yağ alımı olanağı sağladığı için artık çok tercih edilmektedir.

Güç Yardımlı Liposakşın Yöntemi

Güç yardımlı liposakşın yönteminde klasik kanüller yerine hareketli kanüller kullanılmaktadır. Hareketli kanüller ile derinin altındaki yağ daha hızlı parçalanmaktadır. Yağların emilmesi hareketli kanüllerle daha hızlı ve kolay olmaktadır. Güç yardımlı liposakşın yöntemi de hızlı ve kolay olduğundan daha çok tercih edilmektedir. Hareketli kanüller le yağ dokuları parçalanarak yine vakum yöntemi ile çekilmektedir.

Liposakşın Sonrası Neler Yaşanır?

Liposakşın işlemi sonrası genellikle hastalar 1-2 saat ,içinde taburcu edilmektedir. Liposakşın işlemi sonrası her hastada farklı değerlendirilmektedir. Genel olarak liposakşın işleminden sonra bir süre korse takmak gerekmektedir. Kontrollere devamlı olarak gidilerek iyileşme süreci izlenir. Liposakşın işleminden sonra hastalar günlük hayatlarına dönebilmektedir. Liposakşın işleminde açılan delikler 48 saat içinde su geçirmez duruma gelirler. Birkaç ay içinde de vücutta  açılan delikler tamamen kapanırlar.

Bir önceki yazımız olan Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Evde Yapabilecekleriniz başlıklı makalemizde siyah nokta bandı, siyah nokta maske ve siyah nokta nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi