Faydaları
Liposakşın Operasyonunun Riskleri Var Mıdır

Liposakşın Operasyonunun Riskleri Var Mıdır

Liposuction uygulaması zararları, liposuction estetik amaçla yapılan, yağ aldırma olarak bilinen bir teknik olmaktadır. Her operasyon içerisinde olduğu gibi liposuction uygulamasının da kendi has yan etkileri ve zararları bulunmaktadır. Liposuction tıbbi şekilde uygulanan yağ aldırma işlemidir. Liposuction uygulaması ile hem fiziksel hem de psikolojik şekilde bazı yan etkiler yer alabilir. Liposuction çoğu kişi tarafından kilo […]

Liposuction uygulaması zararları, liposuction estetik amaçla yapılan, yağ aldırma olarak bilinen bir teknik olmaktadır. Her operasyon içerisinde olduğu gibi liposuction uygulamasının da kendi has yan etkileri ve zararları bulunmaktadır. Liposuction tıbbi şekilde uygulanan yağ aldırma işlemidir. Liposuction uygulaması ile hem fiziksel hem de psikolojik şekilde bazı yan etkiler yer alabilir. Liposuction çoğu kişi tarafından kilo verme tekniği olarak bilinip kullanılsa da genel olarakliposuction ameliyatı ile zayıflama ile hiçbir alakası bulunmamaktadır. Liposuction işlemi sayesinde bölgesel yağlardan kurtulmak mümkündür. Bölgesel şekilde yapılan yağların bir kısmından bu teknik ile kurtulmak mümkün yer alsa da kitlesel kilolardan tamamen kurtulmak mümkün değildir. Yani liposuction insanlara kilo verme gibi bir olanak sağlamamaktadır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genel olarak bayanlar vücudunda yağ birikintileri ile hayat yaşamak istememekte ve bu yüzdenliposuctiona yönelmektedir. Ancak liposuction asla bir zayıflama uygulaması değildir. Liposuction bölgesel şekilde hoş bir görünüm imkânısağlamış estetik amaçla uygulanan bir faaliyettir. Bu işlemi çoğu kişi vücut düzeltme haricinde kilo verebilmek için kullanmaktadır. Ancak hiçbir uzman liposuctionu kilo vermek amacı ile yapılmamaktadır. Diyet ve farklı egzersizler ile beraber vücutta bulunan yağlardan tamamen kurtulmak mümkün olmamaktadır. Liposuction işlemi ile fazla yağların bir kısmı alınmaktadır. Liposuctionu zayıflamak adına kullanan kişiler umduğunu bu şekilde bulamadığı zaman ruhsal şekilde sıkıntı yaşayabilir. Zayıflamak için uygulanacak liposuction ciddi anlamda hayati risk taşıyabilmektedir. 60 yaş ve üzerinde bulunan kişiler için uygun bir teknik olmamaktadır.

Ameliyat Nasıl Uygulanır ?

Liposuction yağ aldırmaoperasyonu olmamakta ve uygulanacak bölgenin genişliği göz önünde yer alarak genel veyalokal anestezi kullanılarak uygulanmaktadır. İşlem sırasında15–20 santimi geçmeyecek alanlarda genellikle lokal anestezikullanılmaktadır. Geniş bölgeler için genel anestezi uygun görülmektedir. Liposuction yağ aldırma operasyonlarında basit bir uygulama olmamaktadır. Bu yüzden donanımlı hastanelerde yapılması ve uygulanmış kişinin uzman olması gerekmektedir. Liposuction yağ aldırma operasyonuna başlamadan önce yapılacak olan alana kanamayı durdurmak için özel solüsyonlar uygulanmaktadır. Bu sayede operasyon işlemleri esnasında oluşabilecek kanama riski en aza indirilmektedir. Bunun yanında bu uygulama operasyon sonrasında yer alabilecek ağrı ve acı hissini en aza indirilmektedir. Cilt üzerinden yalnızca yer verilecek kanülün geçebileceği kadar kesiler açılmaktadır. Uygulama bu kesilerden gerçekleştirilecektamamlanmaktadır. Operasyon sonra ilk gün kişi hafif ağrı hissedebilmektedir. Alanda bulunan ağrı basit ağrı kesiciler ile kontrol altına alınmaktadır. Uygulamadan2–3 saat sonra hasta refakatçi yardımı ile beraberyürüyebilmektedir. Liposuction haricinde hastalara başka bir işlem uygulanmamış ya da liposoction kesileri çok geniş olmuyorsa aynı gün hasta taburcu edilmektedir. Liposuction uygulamasında açılan kesiler genişse hastanın bir gün hastane ortamı içerisinde gözaltında bulundurulması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Liposakşın Operasyonu Öncesi Neler Yapılmalıdır başlıklı makalemizde Lazer Liposakşın Yöntemi, liposakşın ve liposakşın ameliyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/