Faydaları
 Liposakşın Operasyonunu Kimler Yaptırabilir

 Liposakşın Operasyonunu Kimler Yaptırabilir

Liposakşın operasyonu kilo verdirme değil bölgesel yağların alınarak vücudun şekillendirilmesi yöntemidir. Fazla kilosu olanların zayıflaması için değil inatçı yağların vücuttan alınması için uygulanmaktadır. Liposakşın operasyonunu vücudunda belli bölgelerde yerleşmiş yağ dokuları olanlar yaptırabilir. Bu uygulama için 20 yaşından büyük olmak gerekir. Liposakşın yaptıracak kişilerin kalp damar hastalıkları, hipertansiyon hastalıkları gibi hastalıkları var ise gerekli incelemeler […]

Liposakşın operasyonu kilo verdirme değil bölgesel yağların alınarak vücudun şekillendirilmesi yöntemidir. Fazla kilosu olanların zayıflaması için değil inatçı yağların vücuttan alınması için uygulanmaktadır. Liposakşın operasyonunu vücudunda belli bölgelerde yerleşmiş yağ dokuları olanlar yaptırabilir. Bu uygulama için 20 yaşından büyük olmak gerekir. Liposakşın yaptıracak kişilerin kalp damar hastalıkları, hipertansiyon hastalıkları gibi hastalıkları var ise gerekli incelemeler sonucunda operasyon yapılıp yapılmayacağına karar verilir.

Liposakşın Operasyonu Nasıl Yapılır?

Liposakşın operasyonu vücuda 3mm’lik delikler açılarak ince metal çubuklar ile yağ dokularının vücuttan alınması ile yapılmaktadır. Kanül adı verilen bu metal çubuklar ile deri altından yağ dokuları vakumlanarak çekilmektedir. Liposakşın işlemi sırasında hastaya lokal anestezi ya da genel anestezi uygulanmaktadır. Liposakşın yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre anestezi işlemine karar verilir. Kişiden kişiye liposakşın operasyonu da değişmektedir. Liposakşın operasyonu nasıl yapılır sorusunun cevabı, deri altından yağların vakumlanması ile cerrahi işlemin tamamlanması olacaktır. Liposakşın operasyonu vücutta yağ dokusu biriken tüm bölgelere yapılmaktadır.

Liposakşın Operasyonu Riskli Midir?

Liposakşın operasyonu alanında uzman doktorlar tarafından yapıldığında her hangi bir ameliyatın rutin riskleri dışında bir risk taşımamaktadır. Liposakşın operasyonu plastik cerhi alanına girmektedir. Liposakşın yaptıracak kişilerin ameliyat öncesi gerekli incelemeleri yapılmalıdır. Plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılan liposakşın işlemlerinde lokal anestezi ya da genel anestezi uygulanabilir. Liposakşın operasyonlarında hastaların fiziksel durumuna göre uygulama şekli belirlenmektedir. Genellikle hastalar operasyondan 1-2 saat sonra taburcu edilir ve günlük hayatlarına dönebilirler.

Liposakşın Operasyonu Sonrasında Neler Yaşanmaktadır?  

Liposakşın operasyonu sonrasında hastalar belli bir süre sarkıklık olmaması için korse takmak zorundalardır. Liposakşın operasyonunda vücuda açılan delikler 48 saat içinde su geçirmez duruma gelmektedir. Vücuda açılan deliklerin kapanması birkaç ay sürebilir. Ama delikler birkaç ayda tamamen kapanmaktadır. Liposakşın operasyonu sonrası hastaların düzenli kontrole girmesi gerekmektedir. Liposakşın yapılan bölgelere göre iyileşme süreci değişebilir. Liposakşın sonrası hastalar günlük hayatlarına kolayca dönmektedirler.

Liposakşın İle Zayıflanır Mı?

Liposakşın operasyonu bir zayıflama yöntemi değildir. Vücutta bölgesel olarak biriken inatçı yağların alınmasıdır. Bu nedenle liposakşın yaptıracak kişilerin zayıflama değil yağ aldırma operasyonu olduğunu bilmesi gerekir. Elbette liposakşın operasyonu sonrasında vücut daha sıkı ve daha zayıf gözükecektir. Ancak kişi beslenmesine dikkat etmezse aynı bölgelerde yine yağlanma olabilir. Bu nedenle liposakşın sonrası beslenmeye dikkat etmek gerekir. Liposakşın bir cerrahi operasyondur ve inatçı yağların vücuttan alınmasını sağlar.

Liposakşın Kime Yaptırılır?

Liposakşın plastik cerrahi alanına giren bir cerrahi operasyondur. Bu alanda uzman doktorlar tarafından yapılması gerekmektedir. Alanında uzman olmayan doktorlar tarafından yapılırsa fazla yağ alma gibi sorunlar olur ve vücutta çukurlar oluşur. Bu nedenle liposakşın yaptıracak kişilerin kapsamlı bir araştırma sonucunda  liposakşın yaptırmaya karar vermeleri yararlı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Liposuction Operasyonu Sonrası Süreç Ağrılı mıdır başlıklı makalemizde liposakşın, liposakşın fiyatları ve liposakşın öncesi ve sonrası hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/