Faydaları
Liposakşın Operasyonu Öncesi Neler Yapılmalıdır

Liposakşın Operasyonu Öncesi Neler Yapılmalıdır

Liposakşın operasyonu öncesi hastanın yağ alınacak bölgeleri incelenmektedir. Liposakşın öncesi hastaya gerekli testler yapılarak operasyona uygun olup olmadığı belirlenmelidir. Liposakşın yapılacak kişilerin kilo vermesi gerekiyorsa operasyondan önce kilo vermelilerdir. İşlem öncesi yağlı bölgelerin yapıları incelenmeli ve hasta ile konuşulmalıdır. İyileşme süreci ve diğer ayrıntılar ile ilgili hastalarla konuşulmalıdır. Liposakşın öncesinde eğer hasta başka rahatsızlıkları varsa […]

Liposakşın operasyonu öncesi hastanın yağ alınacak bölgeleri incelenmektedir. Liposakşın öncesi hastaya gerekli testler yapılarak operasyona uygun olup olmadığı belirlenmelidir. Liposakşın yapılacak kişilerin kilo vermesi gerekiyorsa operasyondan önce kilo vermelilerdir. İşlem öncesi yağlı bölgelerin yapıları incelenmeli ve hasta ile konuşulmalıdır. İyileşme süreci ve diğer ayrıntılar ile ilgili hastalarla konuşulmalıdır. Liposakşın öncesinde eğer hasta başka rahatsızlıkları varsa ve ilaç kullanıyorsa doktora bildirmelidir. Liposakşın öncesine 10 gün aspirin alınmamalıdır. Kan sulandırıcı ilaçlar ve bitkisel çaylardan kaçınılmalıdır. İşlem yapılmadan önce aç olunmaması gerekmektedir. Liposakşın işlemi öncesi bir gün önce ve işlem yapılacak gün duş alınmamalıdır.

Liposakşın Operasyonu Nasıl Gerçekleşir?

Liposakşın operasyonu öncesinde yağ alınacak bölgeler belirlenerek gerekli çizimler yapılır. Yağ alınacak bölgelerin büyüklüğüne göre lokal ya genel anestezi uygulanır. Yağ alınacak bölgelere özel serum enjekte edilir. İnce metal tüpler ve vakum oluşturacak motor ile yağlar vücuttan çekilir. Liposakşın operasyonu süresi işlem yapılacak bölgeye ve hastaya göre değişmektedir. İşlem öncesi ve sonrasında enfeksiyon riskine karşı antibiyotik uygulaması yapılır. Liposakşın operasyonu vücuda 2-3mm’lik deliklerin açılması ve deri altından yağların vakumlanarak alınmasıdır. Liposakşın operasyonu plastik cerrahi bir operasyondur ve alanında uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır.

Liposakşın Operasyonu Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Liposakşın operasyonu sonrasında doktor tavsiyelerine birebir uymak gerekir. Liposakşın operasyonu sonrası bir süre korse takmak gereklidir. Yağ alınan bölgelerde sarkma olmaması için korse takmak gerekmektedir.  Liposakşın operasyonu sonrası sürekli kontrollere gitmek gerekmektedir. Liposakşın operasyonu sonrası açılan delikler birkaç ay süresinde kapanmaktadır. Operasyondan 3 günden sonra korse ile dolaşılabilir ve günlük işler gerçekleştirilebilir. İşlem sonrası ilk iki gün dinlenerek geçirmek gerekmektedir. İşlem yapılan bölgelerde sız ve ödem oluşabilir. 3. Günden itibaren bu durumlar azalacaktır. Operasyon sonrası sıvı alımı önemlidir. Günde en az 2Lt değişik sıvılar içmek gerekmektedir. Operasyondan sonra ne zaman duş alınacağı doktorla konuşulmalıdır. İşlem sonrasında hemen kilo azalması gözlemlenemez. Bir hafta boyunca ödem ve işlemden kalan ağırlık olacaktır. Ödemlerin inmesi vücudun şeklini bulması 6 haftayı bulmaktadır.

Liposakşın Operasyonu Riskli Midir?

Liposakşın operasyonu her hangi bir cerrahi operasyon kadar risk taşımaktadır. Uzman doktorlar tarafından yapıldığında hiçbir sorun olmaz. Liposakşın operasyonlarından sonra yaşanabilecek riskler ise, kanama, enfeksiyon ya da şişlik olabilir. Liposakşın operasyonlarından sonra dikkatli olmak ve kontrollere gitmek bu tür sorunların oluşmasını engeller.  Liposakşın operasyonlarından sonra beslenmeye dikkat etmek gerekir. Aynı bölgelerde yağlanma olmaması için buna göre beslenmek gerekir. Liposakşın operasyonlarından sonra gerektiği kadar korse takmayı ihmal etmemek gerekmektedir. Liposakşın operasyonları uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Bu nedenle liposakşın operasyonu yaptıracak kişilerin detaylı bir araştırma yaparak operasyonu yaptıracakları doktora ve kliniğe  karar vermeleri faydalı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Liposakşın Operasyonu Ücretleri Nasıldır başlıklı makalemizde liposakşın, liposakşın ameliyatı ve liposakşın fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/