Faydaları
Liposakşın Operasyonu Fiyatları Ne Kadardır

Liposakşın Operasyonu Fiyatları Ne Kadardır

Liposakşın operasyonu liposakşın yapılacak bölgeye göre değişmektedir. Bununla birlikte operasyonu yapacak cerrahın nitelikleri de fiyatları belirlemede etkilidir.  Alınacak yağ miktarı ve uygulanacak yöntemler de fiyatları belirlemede etkili olmaktadır. Hastanın yaşına, kilosuna, anestezi şekline göre de fiyatlar değişmektedir. Liposakşın fiyatları araştırılırken özelikle alanında uzman plastik cerrahların fiyatlarına bakılmalıdır. Hastaya göre fiyat değişeceğinden kliniğe giderek ne kadar […]

Liposakşın operasyonu liposakşın yapılacak bölgeye göre değişmektedir. Bununla birlikte operasyonu yapacak cerrahın nitelikleri de fiyatları belirlemede etkilidir.  Alınacak yağ miktarı ve uygulanacak yöntemler de fiyatları belirlemede etkili olmaktadır. Hastanın yaşına, kilosuna, anestezi şekline göre de fiyatlar değişmektedir. Liposakşın fiyatları araştırılırken özelikle alanında uzman plastik cerrahların fiyatlarına bakılmalıdır. Hastaya göre fiyat değişeceğinden kliniğe giderek ne kadar olacağını öğrenmek gerekir. Hastaya bakmadan, incelemeden net bir fiyat vermek doğru değildir. Liposakşın yapılacak bölgelerin durumu ve alınacak yağ miktarı, gereken tedaviler fiyatları belirlemektedir.

Liposakşın Operasyonu Nerede Yaptırılır?

Liposakşın operasyonu plastik cerrahi bir operasyondur. Tam teşekküllü hastane ve kliniklerde yaptırılır. Alanında uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Liposakşın operasyonu vücutta 2-3mm’lik delikler açılarak konüller aracılığı ile vücuttaki yağların alınmasıdır. Cerrahi bir operasyon olduğundan lokal ya da genel anestezi ile yapılmaktadır. Liposakşın operasyonu uzman cerrahların bulunduğu kaliteli kliniklerde yaptırılmalıdır. Liposakşın yaptırmaya karar verildiğinde kapsamlı bir araştırma yaparak klinik ve doktor seçimi yapılmalıdır.

Liposakşın Operasyonu Nasıl Yapılır?

Liposakşın operasyonu vücutta 2-3mm’lik delikler açılarak ince metal tüpler aracılığı ile yağ dokularının çekilmesi ile yapılır.  Konül denilen bu ince metal tüpler ile derinin altından yağlar çekilerek alınır. İşlem sırasında hastaya lokal ya da genel anestezi yapılır. Liposakşın operasyonu plastik cerrahi bir operasyon olarak hastadan hastaya değişecek şekilde planlanmaktadır. Hastanın yağ alınacak bölgelerine ve durumuna göre operasyon zamanı da değişmektedir. Liposakşın operasyonu yöntemleri arasında klasik yani vakumlu yöntem, lazerli yöntem, güç yardımı ile liposakşın, ultrason yardımı ile liposakşın yöntemleri bulunmaktadır. Klasik yöntemde konüller ile yağ vücuttan çekilmektedir. Lazerli yöntemde yağ dokuları lazer ışınları ile parçalanarak konüllerle alınmaktadır. Güç yardımı ile liposakşında hareketli konüller kullanılmaktadır. Ultrason yardımı ile liposakşında yağ dokuları ultrason ile parçalanır ve sonra konüllerle alınır.

Liposakşın Operasyonu Zararlı Mıdır?

Liposakşın operasyonunun her hangi bir zararı bulunmaktadır. Kadın erkek herkes liposakşın yaptırabilir. Liposakşın kilo verdirme yöntemi değildir. Bölgesel yağların alınarak vücudun şekillendirilmesidir. Liposakşın uygulamasının zararı yoktur ancak dikkat edilmezse aynı bölgelerde tekrar yağlanma olabilir. Bunun için operasyondan sonra takılması gereken korsenin gerektiği kadar takılması ve iyileşme olduktan sonra da beslenmeye dikkat edilmesi gereklidir. Operasyondan sonra en az iki gün dinlenmeli ve bol sıvı tüketilmelidir. İyileşme 6 haftada gerçekleşir. Bu hastadan hastaya değişebilir.

Liposakşın Sonrası Neler Yapmalı?

Liposakşın sonrası dinlenmek önemlidir. İki üç gün sonra gündelik işler yapılabilir. Kan sulandırıcı ilaçlardan kaçınmak gerekir. Doktorun söylediği zamana kadar duş almamak gerekir. Düzenli olarak kontrollere girmek ve doktor önerilerine uymak gerekir. Ağrı olabilir ama kişiden kişiye değişir. Ağrılar için ağrı kesici alınabilir ya korse üzerinden, bölgeye zarar vermeden soğuk kompleks yapılabilir.

Bir önceki yazımız olan Liposakşın Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde liposakşın, liposakşın ameliyatı ve liposakşın fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/