Faydaları
Light Ürünler Kilo Aldırır Mı?

Light Ürünler Kilo Aldırır Mı?

Light Ürünler Kilo Aldırır Mı? Yaz mevsiminin yaklaştığı şu günlerde, yaza formda girmek için kilo vermek istiyor olabilirsiniz. Bunu yaparken aç kalmak yerine, az az sık sık beslenmeye özen gösterin. Ara öğünlerin de olduğu bir diyet programı, gün boyu acıkmanızı engelleyecek. Çalışan bir bayansanız, ara öğünlerde hazır ama light ürünler tüketmeyi tercih ediyor olabilirsiniz. Ancak light […]

Light Ürünler Kilo Aldırır Mı? Yaz mevsiminin yaklaştığı şu günlerde, yaza formda girmek için kilo vermek istiyor olabilirsiniz. Bunu yaparken aç kalmak yerine, az az sık sık beslenmeye özen gösterin. Ara öğünlerin de olduğu bir diyet programı, gün boyu acıkmanızı engelleyecek.

Çalışan bir bayansanız, ara öğünlerde hazır ama light ürünler tüketmeyi tercih ediyor olabilirsiniz. Ancak light ürünler, sizin sandığınız kadar masum olmayabilirler. Yağ oranı yüksek light bisküviler, vücuda alınan enerji miktarının da artmasına neden olurlar. Bu nedenle, light ürünleri satın alırken, kalori değerine göz atmayı ihmal etmeyin. Ayrıca light bisküvi ve diğer ürünleri satın alırken, lif oranı yüksek ve yağ oranı azaltılmış ürünler tercih etmeye özen gösterin. Yalnızca bisküviler değil, sütten ete, kıymadan pirince kadar her şeyin “light” ı üretiliyor. Bu tür gıda ürünlerinin tüketimi artarken, diyet sektöründe de büyük bir artış görülüyor.

Light Ürünler Kilo Aldırır Mı?

Bu tür light ürünleri tüketenlerin düştüğü en büyük hata, onların kilo aldırmayacaklarına inanmak ve dolayısı ile de sınırsızca bu ürünleri tüketmek. Oysa yalnızca yağ oranı ya da şeker oranı düşürülen bu gıda ürünlerinin “0 kalori” olduklarını düşünmek büyük bir hatadır ve kontrol edilmezse diyet yaparken kilo almanıza neden olur.

Light Ürünler Kilo Aldırır Mı?

Diyet sektöründe önemli bir paydaya sahip olan light ürünlerin tüketimi günden güne artarken, obez insanların sayısı da her geçen gün artıyor. Normal bir gıdanın ortalama %25 oranında yağı azaltılması ile elde edilen light ürünleri tüketmek, 4 birim gıda yerine 3 birim gıda tüketmek anlamına geliyor. Bu da, light ürünleri sınırsızca tüketemeyeceğiniz anlamına geliyor.

İçeriğindeki şeker oranı azaltılan light ürünler, insülin direncini azalttığı için yeme isteğini daha çok arttırırlar. Bu da, kilo almanıza davetiye çıkarabilir. Bu nedenle, özellikle ara öğünlerde light bisküvi ve diğer ürünleri tüketirken, tükettiğiniz miktar konusunda dikkatli olmalısınız. Onun yerine meyve, kuruyemiş ya da meyveli yoğurt gibi besleyici gıdaları tüketmeyi tercih edebilirsiniz. Bu tür gıdalar, kan şekerini düzenleyerek açlık hissinizi de bastıracaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Yaz Detoksu Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizde 7 günlük yaz detoksu, yaz detoks çorbası ve yaz detoks içecekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/