Faydaları
Lazer epilasyon hakkında herşey!

Lazer epilasyon hakkında herşey!

Lazer epilasyon uygulaması nedir? Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve etkili uygulamalarından biri olarak son yıllardır en çok tercih edilen medikal işlemlerden biridir. Tüylerinizden kurtulmak isterken dikkat edilmesi gerken birçok önemli nokta bulunan lazer epilasyon uygulamasında özellikle hekimlerin kontrolünde ve klinik ya da hastanelerde işlem yapılmasına dikkat etmek gerekmektedir. Lazer epilasyon kimlere uygulanmamalıdır? […]

Lazer epilasyon uygulaması nedir?

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve etkili uygulamalarından biri olarak son yıllardır en çok tercih edilen medikal işlemlerden biridir. Tüylerinizden kurtulmak isterken dikkat edilmesi gerken birçok önemli nokta bulunan lazer epilasyon uygulamasında özellikle hekimlerin kontrolünde ve klinik ya da hastanelerde işlem yapılmasına dikkat etmek gerekmektedir.

Lazer epilasyon kimlere uygulanmamalıdır?

Lazer epilasyon uygulaması, sedef gibi deri problemleri olan kişilerde, bunun yanı sıra bazı önemli yan etkileri bulunan ve ağızdan alınan sivilce ilacı kullanan kişilerde, kalp pili olan kişilerde, sara rahatsızlığı olan kişilerde ve hamilelik döneminde uygulanmaması önerilmektedir.

Lazer epilasyonun zararları var mı?

Lazer epilasyon uygulaması sadece kıl köklerine etki ettiğinden dolayı cilt üzerinde herhangi bir yan etki meydana getirmez. Bu nedenle de son derece güvenilir ve kalıcı etkisi olan bir medikal uygulamadır.

Genital Lazer Epilasyon uygulamasının diğer uygulamalardan farkı nedir?

Genital lazer epilasyon uygulaması diğer bölgelerde olduğu gibi kişinin cildine ve kıl rengine göre seçim yapılarak, kişiye özel cihazlar ile kolaylıkla yapılabilmektedir. Üstelik genital lazer epilasyon uygulamasının bilinen ve konuşulanın aksine rahim ya da yumurtalıklar açısından herhangi bir zararı da kesinlikle bulunmamaktadır. Çünkü daha önce de bahsettiğimiz gibi lazer uygulamaları sadece kıl köklerine etki etmektedir.

Uygulama nasıl yapılır?

İşlem öncesinde lazer bölgesi var olan tüylerden makine yardımı ile arındırılır. Daha sonrasında alan beyaz özel bir kalem ile işaretlenerek, uygun cihaz ile uygulanır. Oldukça güvenilir ve kısa sürede uygulanan lazer epilasyon günümüzün en etkili ve en tercih edilen işlemlerinden biri olarak bilinmektedir.

Koltuk Altı Lazer Epilasyon nasıl uygulanır?

Koltuk altı lazer epilasyon, özellikle hem kadın hem de erkekler tarafından sıklıkla yapılan bölgeler arasında bulunmaktadır. Yaz dönemlerinde özellikle aşırı terlemeye neden olan fazla tüylenmeler lazer uygulaması sayesinde tarihe karışmaktadır. Hem fiziksel hem de ruhsal anlamda sorun yaratan terleme probleminden de böylelikle kurtulabilmektesiniz.

Koltuk altı lazer epilasyon kimlere uygulanmaz?

Uygulama daha önce de söz ettiğimiz gibi hamilelik sürecindeki anne adaylarına, sara rahatsızlığı olan kişilere, kalp pili olanlara, cilt kanseri vb. Özel sağlık geçmiş bulunanlara uygulanmamaktadır. Hamilelik sürecindeki uygulanmama nedeni zararlı olmasından dolayı değil, tamamen kişilerin hormonal dengesizliklerinden kaynaklanmaktadır. Bu dönemde anne adayları aşırı hormon değişikliklerine uğradığından, lazer epilasyon uygulaması fayda sağlayamayabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan İnceltici Korse Takmanın Faydaları Ve Zararları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/