Faydaları
Kulak Kiri Temizleme Yöntemleri

Kulak Kiri Temizleme Yöntemleri

Serumen bezlerinden kulak kiri salgılanır.Bu serumen kulak zarına toz ve diğer maddelerin ulaşmasını engeller.Biriken kir kuruyarak kendiliğinden kulağın dışına çıkar.Vücut kiri atamadan çok hızlı biriktiğinde,işitme kaybı,tıkanıklık ve kulak ağrısı oluşur. Pamuklu kulak çubuğu dahil kulak kanalına asla sert cisimler sokmayınız.Kulak kanalınızın derisi ve kulak zarı çok narindir ve kolayca zedelenebilir.Ayrıca kulağınıza pamuklu çubuk soktuğunuzda kiri […]

Serumen bezlerinden kulak kiri salgılanır.Bu serumen kulak zarına toz ve diğer maddelerin ulaşmasını engeller.Biriken kir kuruyarak kendiliğinden kulağın dışına çıkar.Vücut kiri atamadan çok hızlı biriktiğinde,işitme kaybı,tıkanıklık ve kulak ağrısı oluşur.

Pamuklu kulak çubuğu dahil kulak kanalına asla sert cisimler sokmayınız.Kulak kanalınızın derisi ve kulak zarı çok narindir ve kolayca zedelenebilir.Ayrıca kulağınıza pamuklu çubuk soktuğunuzda kiri kanalın dibine de itebilir ve böylelikle çıkmasını zorlaştırabilirsiniz.

Kulak Kiri Temizleme

Kendi başınıza kiri çıkarmak için bunları uygulayabilirsiniz:

  • İlaç kulak damlası ve şu maddelerden edinin;sıvı dokusat sodyum,bebek yağı,mineral yağ,reçetesiz alınan kulak kiri temizleyen sıvı veya hidrojen peroksit.
  • Başınızı eğerek etkilenen kulak noktalarının yükselmesini sağlayabilirsiniz.

kulak kiri

  • Sıvılardan birini ilaç damlayla beraber,kulak dolana kadar damlatın.
  • Etkilenen kulağınız yukarıda kalacak şekilde başınızı eğin ve bu şekilde 5 dakika durun.El bezi veya havluyu kulağınıza tutup başınızı kulağınız bu sefer altta kalacak şekilde eğin ve sıvının dışarı akmasını sağlayın.
  • Gerekirse günde 2 kere tekrarlayın.

Kiri çıkarmada başarısız olursanız doktora gidin.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi