Faydaları
Koşu Bandında Zayıflama Yöntemleri

Koşu Bandında Zayıflama Yöntemleri

Koşu bandı, hemen her yaş grubu tarafından herhangi bir aktivite düzeyi için bireysel olarak kullanılabilen bir alettir. Koşu bandı zayıflama ve kilonuzu düzenlemede size yardımcı olabilir. Gerçekten sayısız seçenek mevcuttur.  Ne kadar çok kardiyo egzersizlerinde vakit harcarsanız, o kadar çok kalori yakar ve kilo verme şansı elde edersiniz. Eğer fitness aleti aramaktaysanız, koşu bandı kilo kaybında […]

Koşu bandı, hemen her yaş grubu tarafından herhangi bir aktivite düzeyi için bireysel olarak kullanılabilen bir alettir. Koşu bandı zayıflama ve kilonuzu düzenlemede size yardımcı olabilir. Gerçekten sayısız seçenek mevcuttur.  Ne kadar çok kardiyo egzersizlerinde vakit harcarsanız, o kadar çok kalori yakar ve kilo verme şansı elde edersiniz. Eğer fitness aleti aramaktaysanız, koşu bandı kilo kaybında listenizin en başında olması gereken bir alettir.

Koşu Bandında Zayıflama

Koşu bandında zayıflama için  oldukça basit ama uygulaması zor bir formül var: ‘Yediğinin yarısı, harcadığının iki katı.’. Koşu bandı, özellikle bu iş için ekstra zaman ve mekan imkanı olmayanlar için ideal bir egzersiz aleti. Ancak her ne kadar adı koşu bandı olarak geçse de bu cihazlarda tempolu yürüyüşün koşmaya oranla daha sağlıklı olacağını söylemek de gerekiyor. Yine gelişmiş taban sistemli cihazlar, altta serilebilecek hem sesi hem de darbe şiddetini azaltacak minderler ve uygun tabanlı ayakkabılar tercih edilmeli ki içinize sinen bir spor olsun.

Koşu bandı seçimi

Koşu bandının seçimi de çok önemli bir husus. Son yıllarda koşu bantlarında teknolojik gelişmeler çok fazla ama yine de günümüzde satılan koşu bantlarının bir kısmı yumuşatıcısı yani tartanı olmayan kalitesi düşük bantlardır. Örneğin siz yere ayağınızı koyduğunuz zaman verilen güç aynı şiddet ile ayak bileğine, dize ve kalçaya gelir. Bu da eklemde bulunan kıkırdaklar üzerine aşırı yük getirmektedir. Belli bir süre sonra da ağrıya neden olur. Bu yüzden koşu bandı seçiminizi yaparken mutlaka yumuşatıcısı bulunan bantlı koşu cihazlarını seçmek gerekir. Özellikle yürüyüşlerin dışında yapılan koşularda bu bantların gerçekten son derece önemli bir seçeneğidir.

koşu bandında zayıflama

Koşu bandı ile zayıflama yöntemleri

Zayıflamak için spor mutlaka gereklidir. Ancak çok aşırı kilolu olan bir kişiye bilinçsiz spor yapmasını öğütlediğiniz takdirde hastanın ölümüne bile sebep olabilirsiniz. Bu nedenle kilo verirken öncelikli  yapılması gereken şey doktor kontrolünden geçmektir. Bir doktor tarafından ilgili şahsın metobalizmasına bakılmalı, hormonal değerleri ölçülmelidir. Bunlardan sonra yavaş yavaş kademeli artışlarla spor yapması söylenmelidir.Koşu bandında zayıflama için sporda yapacağınız en önemli şey basamak yürüyüşüne önem vermektir.  Bu yürüyüşler kilo değerlerinize göre 45 dakikaya varan dış ortamda yapılmalıdır. Spor salonlarında ise çok abartmadan ve kısa aralıklarla başlanmalıdır. Süre ve adet daha sonra yavaş yavaş artırılabilir.

Koşu bandında zayıflama programı

Koşu bandında zayıflama için size önereceğimiz interval programı kullanabilirsiniz.Bu program 20 dakikadır, bu program ile yağ yakıp, kilo verebilirsiniz.

koşu bandı programı

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi