Faydaları
Kontür Makyajı Hangi Makyaj Fırçalarıyla Yapılmalı

Kontür Makyajı Hangi Makyaj Fırçalarıyla Yapılmalı

Özel bir makyaj tekniği olan kontür son zamanlarda kadınların en fazla kullandığı makyaj stillerinden birisidir. Kendine has makyaj fırçası ile yapılan kontür makyajı kullanım alanlarına göre yapış şekli ve renkleri değiştirilmesi gereken bir makyaj türüdür. Yüzün hatlarını tam olarak ortaya çıkartmayı amaçlayarak yapılan bu makyaj, ışık ve gölge oyunları oluşturarak kontür makyajı yapan kadınları daha […]

Özel bir makyaj tekniği olan kontür son zamanlarda kadınların en fazla kullandığı makyaj stillerinden birisidir. Kendine has makyaj fırçası ile yapılan kontür makyajı kullanım alanlarına göre yapış şekli ve renkleri değiştirilmesi gereken bir makyaj türüdür.

Yüzün hatlarını tam olarak ortaya çıkartmayı amaçlayarak yapılan bu makyaj, ışık ve gölge oyunları oluşturarak kontür makyajı yapan kadınları daha zarif ve güzel göstermek için yapılmaktadır.

Kadınlarda koyu bölgeleri aydınlatmaya, çok açık bölgeleri ise bir miktar öne çıkartmak için kullanılan kontür, sade olarak da yapılabilir, abartılı bir şekilde de yapılabilir. Yani bu makyajı yaparak nişana da gidebilirsiniz, alışverişe de gidebilirsiniz.

Yüz Kontürlemek İçin Hangi Malzemeler Kullanılmalı

Yüz kontürleme makyajı çok çeşitlere sahip olduğu için kendinize gece makyajı mı gündüz makyajı mı yapacağınıza ilk olarak karar vermelisiniz. Gece makyajlarında genellikle kullanılan koyu renkler gece elbiseleri ile gündüz makyajları ise hafif ve açık renk spor ve günlük elbiselerle kullanılabilir.

Gece makyajları yapabilmek için kontürleme için özel üretim olan kremsiz olarak üretilmiş makyaj malzemelerinden kullanabilirsiniz. Gece makyajlarını sabitlerken daha dikkatli olmalı, renk kayması yaşanmaması için dikkatli makyaj yapılmalıdır.

Gündüz makyajları ise daha kolay yapılan makyajlar arasındadır. İki ton koyu pudra kullanarak kontürleme yapabilirsiniz. yalnız gündüz makyajında kontürleme yaparken göz altlarınızdan başlamayı unutmayın.

Yüz Kontürlerken Fırçalar Nasıl Olmalı

Her çeşit makyaj yaparken yaptığınız makyaj stiline göre fırça kullanmalısınız. Aksi takdirde yüzünüzün istemediğiniz alanlarına istemediğiniz malzemeleri yaymak zorunda kalabilirsiniz. Göz altlarınız için ince fırçalar göz kenarlarınız için ise daha ince fırçalar kullanmalısınız.

Yüzünüzün tamamına pudra sürerken büyük makyaj fırçası kullanabilirsiniz. Görüntü olarak daha iyi hissedeceğiniz makyajınızın renklerine de fırçasına dikkat ettiğiniz gibi dikkat etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Evde Yapabilecekleriniz başlıklı makalemizde siyah nokta bandı, siyah nokta maske ve siyah nokta nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/