Faydaları
Kolesterole İyi Gelen Besinler

Kolesterole İyi Gelen Besinler

Erken teşhis konulmadığı takdirde yüksek kolesterol ile birlikte kalp ve damar hastalıkları da baş gösteriyor. Uzmanlar bu konuda sizleri uyarmaya devam ediyor ancak sağlığımıza değer vermiyoruz ve hastalandığımızda aklımız başımıza geliyor. Bugünkü makalemizde sizlere kolesterole iyi gelen besinleri tanıtmaya ve tavsiye etmeye çalışacağız. İlk gıdamız: Yulaf. Mısır gevreğini de bu listeye dahil ederek kahvaltı için […]

Erken teşhis konulmadığı takdirde yüksek kolesterol ile birlikte kalp ve damar hastalıkları da baş gösteriyor. Uzmanlar bu konuda sizleri uyarmaya devam ediyor ancak sağlığımıza değer vermiyoruz ve hastalandığımızda aklımız başımıza geliyor. Bugünkü makalemizde sizlere kolesterole iyi gelen besinleri tanıtmaya ve tavsiye etmeye çalışacağız. İlk gıdamız: Yulaf. Mısır gevreğini de bu listeye dahil ederek kahvaltı için tercih edebileceğiniz hazır gıdaları eklemek istiyorum. Corn flakes olarak adlandırılan ve piyasada çok fazla değer bulan ürünler tüketimi ve lezzeti bakımından da sorunsuz ürünler arasında yer alıyor ve biz de kolesterolün önüne geçmeniz adına bu gıdaları sizlere tavsiye ediyoruz. Mısır gevreği ve yulaf ile birlikte fındık da kolesterolü düşürmek için tercih edilen gıdalardan bir tanesidir. Aşırı yağlı olması sizleri düşündürebilir ancak ofislerde satılan ve yağı süzülmüş olan özel fındıklar mevcuttur eğer mümkünse bu fındıkları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Omega 3 ile değer kazanan ve birçok hastalıkta fayda sağlayan balık da listemizde yerini alıyor. Balık ile birlikte balık yağını da tüketmenizi tavsiye ediyoruz ve daha önceki makalelerimizde farklı hastalıklar için de yine bu gıdayı sizlere tavsiye etmiştik. Son olarak zeytinyağı karşımıza çıkıyor ve yüksek kolesterol sahibi hastalarda kısa süreli tedavi için uzmanlar tarafından tavsiye edilen en önemli gıdalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor, bizler de hemen listemize dahil ediyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi