Faydaları
Kol Sarkmaları Nasıl Giderilir ?

Kol Sarkmaları Nasıl Giderilir ?

İlerleyen yaşlarda vücudunuzun birçok yerinde sarkmalar meydana gelebilir. Ancak bunun sadece yaş ile değil aynı zamanda kilo alıp verme ile ilgili olduğu da bilinmektedir. Kısacası insan derisi oldukça esnektir. Buna bağlı olarak kilo aldığınız zaman deriniz esner ve sarkmaya sebep olabilir. Bazen de kilo alıp verdikten sonra cilt kendini toparlayamaz bunun sonucunda sarkmalar da olabilir. […]

İlerleyen yaşlarda vücudunuzun birçok yerinde sarkmalar meydana gelebilir. Ancak bunun sadece yaş ile değil aynı zamanda kilo alıp verme ile ilgili olduğu da bilinmektedir. Kısacası insan derisi oldukça esnektir. Buna bağlı olarak kilo aldığınız zaman deriniz esner ve sarkmaya sebep olabilir. Bazen de kilo alıp verdikten sonra cilt kendini toparlayamaz bunun sonucunda sarkmalar da olabilir. Bu gibi sorunlar ile karşılaştığını zaman yapmanız gereken şeyleri size kısa bir şekilde açıklamak istiyorum. Öncelikle diyet yaparken spor yapmaktan kaçınmamanız gereklidir. Diğer yandan diyetinizi bir doktor gözetimi altında yaptırmanız gereklidir. Buna bağlı olarak protein içerikli bir diyet önerilecektir.

Kol Sarkmaları Nasıl Giderilir ?

Kol sarkmaları dâhil bütün sarkmalarda geçerli olan bir şekilde bu süreçte bol su içmeniz gereklidir. Spor yaparken su kaybınız bu şekilde önleyebilirsiniz. Spor tercihinde bulunurken ağırlık indirip kaldıracağınız türde sporlar yapmanız gereklidir. Biberiye yağı kullanarak bu uygulamalarınızı destekleyebilirsiniz. Diyet yaparken diğer bir yandan yeşil çay içmeniz çok daha yardımcı olan bir durumdur. Gün içinde yağsız süt içmeniz gerektiğini unutmayın. Bunlar zaten diyet listenizde yer alacak besinlerdir. Bu süreç içerisinde kaslarınızın çalışması gerektiğini unutmayın.

Özellikle kol kaslarınız için özel bir program yapmanız gereklidir. Bu süreç içerisinde kahve telvesi ile kollarınıza masaj yapabilmeniz de mümkündür. Diğer yandan spor yapmaya başlamadan önce bir fincan kahve içmeni yardımcı olacaktır. Bu işlemleri uygulamadan önce bir hekime başvurmak ve hekim onayı alarak uygulamak size avantaj kazandıracaktır. Olası bir sorun halinde doğrudan hekim kontrolüne girmekte fayda olacaktır. Yaşam boyu sağlıklı bir hayat sürdürmek isterseniz mutlaka sosyal aktivitelerinizi ve sportif faaliyetlerinizi sürdürmeye özen göstermelisiniz. Böylelikle kol sarkmalarını engelleyebilir ve diğer vücut işlevlerinin tam olarak fonksiyonlarını sürdürmesini sağlayabilirsiniz.

Kol sarkmalarını gidermek için aşağıdaki fitness hareketlerini uygulayabilirsiniz.1-2 kiloluk dambıl işinizi görecektir.

kol sarkması hareketleri

kol sarkmaları için dambıl hareketleri

kol sarkmaları için egzersiz hareketleri

 

Bir önceki yazımız olan Spor Sonrası Beslenme Nasıl Olmalı ? başlıklı makalemizde akşam spor sonrası beslenme, antrenman sonrası beslenme ve spor öncesi ve sonrası beslenme kuralları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/