Faydaları
Kış Hastalıklarından Koruyan Basit Öneriler

Kış Hastalıklarından Koruyan Basit Öneriler

Kış Hastalıklarından Koruyan Basit Öneriler ! Kışın havalar soğuduğu için hasta olanların kendilerini korumak için yapabilecekleri bazı durumlar vardır. Özellikle vücudunuzun güçlenmesi ve daha sağlıklı olmak adına kışa hazırlık yapmanız da oldukça önemlidir. Kış aylarında daha az hasta olmak isteyenler bu konuda kış hastalıklarından koruyan öneriler ile istedikleri gibi sonuç alabilirler. İlk olarak vücudunuzu güçlendirmek […]

Kış Hastalıklarından Koruyan Basit Öneriler !

Kışın havalar soğuduğu için hasta olanların kendilerini korumak için yapabilecekleri bazı durumlar vardır. Özellikle vücudunuzun güçlenmesi ve daha sağlıklı olmak adına kışa hazırlık yapmanız da oldukça önemlidir.

Kış aylarında daha az hasta olmak isteyenler bu konuda kış hastalıklarından koruyan öneriler ile istedikleri gibi sonuç alabilirler. İlk olarak vücudunuzu güçlendirmek için meyve ve sebzelere ağırlık vermeniz gerekir. Bol vitamin ve mineral alınması için tercih edilecek olan sebzeler ile vücudunuzu güçlendirerek daha sağlıklı bir şekilde bu kışı atlatabilirsiniz.

kış hastalıklarından koruyan öneriler
kış hastalıklarından koruyan öneriler

C Vitamini İçeren Meyve Tüketimi

Kışın portakal ve mandalina gibi meyveler özellikle C vitamini yönünden zengin olduğu için hastalıklara karşı koruyucu etkiye sahiptir. C vitamini grip ve nezleye iyi geldiği için kış sebzeleri de tüketilmesi bu konuda etkili olmaktadır.

Karnabahar, ıspanak, havuç, brokoli ve lahana gibi sebzeler C vitamini alımında etkili olduğu için bolca tüketilmesi hastalıklara karşı koruyucu olmaktadır. Soğuk algınlığına yakalanmak istemeyenlerin C vitaminine ve dengeli beslenmeye dikkat etmesi bu sorunların çözülmesinde etkili olarak daha rahat etmelerini sağlamaktadır.

Toplu Alanlardan Uzak Durmak!

Kışın hastalıklar ve enfeksiyonlar özellikle topluluk arasında daha hızlı yayılması nedeni ile sorun yaşamanıza neden olabilir. Bu nedenle toplum içerisinde uzun süre durmak yerine daha sakın alanları tercih etmeniz önemlidir.

İş dışında özellikle toplu taşıma araçları içerisinde daha dikkatli olunması gerekir. Bu sayede bulaşabilecek mikroplara karşı kendinizi koruyarak hasta olma olasılığınızı azaltabilirsiniz.

Bol Miktarda Bitki Çayı Tüketilmesi

Bitki çaylarının insan vücudundaki olumlu etkileri sayesinde tüketilmesinin pek çok faydası bulunur. Bu nedenle bol vitamin alınması ve vücudun güçlendirilmesi için kış aylarında bitki çayı tüketimine ağırlık verilmesi önemlidir.

Grip olmak istemeyenler gün içinde 2 veya 3 kez bitki çayı tüketimine ağırlık verebilirler. Tarçın, ıhlamur, zencefil, kuşburnu, ada çayı gibi pek çok farklı bitki çayı daha güçlenmenize yardımcı olur. Soğuk algınlığı nedeni ile yaşayacağınız sorunlar ve halsizlik sıkıntılarınızın artmasına neden olacağından bu konuda dikkatli olmanız daha rahat bir kış geçirmenize yardımcı olur.

Bir önceki yazımız olan Doğum Sonrası Depresyon - Depresyondan korunma Yolları başlıklı makalemizde bebek sonrası hüznü, bebek sonrası hüznü nasıl geçer ve doğum sonrası depresyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/