Faydaları
Kış Geldi Doğal Antibiyotik Takviyesine Başlayın

Kış Geldi Doğal Antibiyotik Takviyesine Başlayın

Kış mevsimi artık kapımıza geldi. Soğuk havalar dikkat edilmediğinde kış mevsiminde ciddi rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Bu dönemde grip, nezle gibi birçok bulaşıcı hastalık sağlığınızı tehdit etmektedir. Bu hastalıklara yakalanmamak için vücut ısınıza çok dikkat etmeli, düzenli beslenmelisiniz. Bağışıklık sistemini güçlendirici takviyeler almayı da ihmal etmemelisiniz. Herkesin kolayca bulabileceği doğal antibiyotikler sayesinde bağışıklık sisteminizi kolay bir […]

Kış mevsimi artık kapımıza geldi. Soğuk havalar dikkat edilmediğinde kış mevsiminde ciddi rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Bu dönemde grip, nezle gibi birçok bulaşıcı hastalık sağlığınızı tehdit etmektedir. Bu hastalıklara yakalanmamak için vücut ısınıza çok dikkat etmeli, düzenli beslenmelisiniz. Bağışıklık sistemini güçlendirici takviyeler almayı da ihmal etmemelisiniz. Herkesin kolayca bulabileceği doğal antibiyotikler sayesinde bağışıklık sisteminizi kolay bir şekilde güçlendirebilirsiniz. Bu da sizin hastalıklardan korunmanıza yardımcı olacaktır. Peki, bu doğal antibiyotikler nelerdir?

Soğan ve Sarımsak Tüketin

En yaygın olarak bilinen doğal antibiyotikler soğan ve sarımsaklardır. Özellikle çiğ tüketildiğinden içeriğinde bulunan bileşenler sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirdiği, bakteri ve virüslerin yok olmasını desteklediği yapılan araştırmalarda kanıtlanmıştır. Aynı zamanda kanser tedavisi üzerine yapılan araştırmalarda soğan ve sarımsağın olumlu etkilerinin olduğu belirlenmiştir. Siz de kışı hastalıklardan uzak bir şekilde geçirmek istiyorsanız bu besinleri mutfağınızdan eksik etmeyin.

Kefir Mucizesi

Hafif ekşimsi bir ayran tadında olan kefir, doğal antibiyotik tarifleri arasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Doğal grip aşısı diye tarif edilen bu içeceği içerek gribe yakalanmadan rahat bir kış geçirmeniz mümkün olabilir. Kış mevsiminde yavaşlayan metabolizmaya da büyük katkılar sağlayan içecekle siz de midenizi daha sağlıklı bir hale getirme şansına sahipsiniz.

C Vitamini Desteği Şart

C vitamini bağışıklık sisteminin en büyük destekçilerinden biridir. Bu nedenle brokoli, nar, kivi, narenciye türleri gibi c vitaminini bünyesinde oldukça fazla barındıran gıdaları tüketerek siz de bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz.

Zencefille Gribi Defedin

Zencefil üst solunum yollarına olan etkisi ile gribal enfeksiyonlar konusunda oldukça önemli bir savaşçı konumundadır. Zencefili aşırıya kaçmadan tükettiğiniz takdirde rahat nefes aldığınız bir kış geçireceğinizi söyleyebiliriz.

Sağlıklı bir kış geçirmek için doğal antibiyotik kullanımı çok önemlidir. Siz de kışı hastalığa yakalanmadan geçirmek istiyorsanız tavsiyelerimizi uygulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Doğum Sonrası Depresyon - Depresyondan korunma Yolları başlıklı makalemizde bebek sonrası hüznü, bebek sonrası hüznü nasıl geçer ve doğum sonrası depresyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/