Faydaları
Kirpikleri Güçlendirmenin Yolları

Kirpikleri Güçlendirmenin Yolları

Güzel ve uzun kirpikler bayanlara daima çekici ve güzel bir görünüm kazandırmaktadır. Ancak herkes doğal bir şekilde uzun kirpiklere sahip olamaz ve bazı kadınlar daha uzun kirpiklere sahip olmak için ufak bir yardıma ihtiyaç duyarlar. Ayrıca iyi bir görünümün yanı sıra kirpikler göz sağlığında da önemli bir role sahiptir. Her ne kadar doğuştan sağlıklı kirpikleriniz […]

Güzel ve uzun kirpikler bayanlara daima çekici ve güzel bir görünüm kazandırmaktadır. Ancak herkes doğal bir şekilde uzun kirpiklere sahip olamaz ve bazı kadınlar daha uzun kirpiklere sahip olmak için ufak bir yardıma ihtiyaç duyarlar. Ayrıca iyi bir görünümün yanı sıra kirpikler göz sağlığında da önemli bir role sahiptir. Her ne kadar doğuştan sağlıklı kirpikleriniz olmuş olsa da pek çok nedenden ötürü kirpikler zayıflamaktadır ve zamanla güçsüz bir hale gelmektedir.

Kirpikleri Güçlendirmek Makyaj İle Mümkün

Göz makyajının olmazsa olmazı hacimli kirpikler için maskaranın doğru bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Maskara uygulamasından önce mutlaka kirpiklerin kıvrılması gerekmektedir. Böylece kirpikler daha doğal ve kıvrık bir görünüme sahip olacaktır. Maskara uygulaması kirpiklere uzunluk ve hacim sağlamaktadır.

Maskara uygulamasının bütün kirpiklere eşit bir şekilde dağıtılabilmesi için kirpiklerin dibinden aşağıya doğru uygulanmalıdır. Ayrıca kirpiklerin daha hacimli bir görünüme sahip olabilmesi için kirpikleri kaldırmak gerekmektedir. Göz makyajının daha bütün bir görünüm sağlayabilmesi için alt kirpiklerde de mutlaka maskara uygulaması yapılmaktadır. Alt kirpiklerine maskara uygulaması yaparken fırça dik bir şekilde tutulmalıdır. Alt kirpikler daha ince ve kısa bir görünüme sahip olduğundan maskara uygulaması bu şekilde daha pratik olmaktadır. Ayrıca kirpiklerin daha yoğun bir görünüme sahip olması için kirpik diplerine eyeliner uygulaması yapılabilmektedir. Bu sayede kirpik dipleri daha dolgun bir görünüme sahip olacaktır.

Maskara uygulaması yapılırken doğal ve su geçirmez bir maskara tercih edilmelidir.

Kirpikler İçin İhtiyaç Duyulan Vitamin

Saçların doğal ve sağlıklı bir görünüme sahip olabilmesi için gerekli olmakta olan tüm vitaminler kirpikler içinde gereklidir. Kirpiklerin daha güçlü ve daha sağlıklı bir görünüme sahip olabilmesi için yeterli miktarda B vitamini, A vitamini ve E vitaminleri günlük beslenmeye ilave edilmelidir. Bu vitaminler kirpiklerin daha hızlı uzamasına ve daha güçlü olmasına yardımcı olacaktır.

Genel olarak keratin ya da biyotin gibi proteinler içermekte olan kirpik kremleri de kirpikleri güçlendirmeye, kirpiklerin kırılmasını engellemeye, kirpikleri nemlendirmeye ve kirpiklerin uzamasına yardımcı olur.

 

Bir önceki yazımız olan Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Evde Yapabilecekleriniz başlıklı makalemizde siyah nokta bandı, siyah nokta maske ve siyah nokta nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/