Faydaları
Kimler Tüp Bebek Yaptırmaya Elverişlidir

Kimler Tüp Bebek Yaptırmaya Elverişlidir

Korunmasız cinsel birleşme yaşanmasına rağmen gebelik görülmemesi durumuna kısırlık adı verilir. Kısırlık sadece tıbbi değil, aynı zamanda sosyolojik de bir problemdir. Kadın, erkek veya her ikisi kaynaklı bir rahatsızlık olan kısırlığı önceden teşhis etmek, günümüz şartlarında pek mümkün değildir. Tüp bebek tedavisi kısırlık yaşayıp bebek isteği duyan çiftlerin en önemli umududur. Tüp Bebek Tedavisi Başarı […]

Korunmasız cinsel birleşme yaşanmasına rağmen gebelik görülmemesi durumuna kısırlık adı verilir. Kısırlık sadece tıbbi değil, aynı zamanda sosyolojik de bir problemdir. Kadın, erkek veya her ikisi kaynaklı bir rahatsızlık olan kısırlığı önceden teşhis etmek, günümüz şartlarında pek mümkün değildir. Tüp bebek tedavisi kısırlık yaşayıp bebek isteği duyan çiftlerin en önemli umududur.

Tüp Bebek Tedavisi Başarı Oranları

Tüp bebek tedavilerinde başarı oranları salt tüp bebek tedavisi yapan merkezle alakalı bir durum değildir. Hatta genellikle başarısız tüp bebek denemelerinin tüp bebek merkeziyle alakası yoktur, sadece ve sadece sizin anatomik özelliklerinizle ilgisi vardır. Fakat genel kanı bir tüp bebek merkezinde en fazla üç deneme yapılması yönündedir. Bunun sebebi tüp bebek merkezi değil, kısırlığı yaşayan kişinin psikolojik bir değişikliğe ihtiyacının olmasıdır. Tüp bebek tedavisi başarı oranıetkileyen faktörler, tüp bebek talep eden çiftin öyküsü, kısırlık sebepleri, yaş ve yaşam tarzı gibi etkenlere bağlıdır. 35 yaş altı kadınlarda tüp bebek tedavisi başarı şansı genellikle yüzde 50 gibi bir orana sahiptir. Bu şans kırklı yaşların başında belirgin oranda azalır ve 45 yaş üstü bayanlarda istisnai durumlar dışında yüzde beş oranındadır.

Tüp Bebek Tedavisi Aşamaları

Tüp bebek tedavisinde ilk aşama ön görüşme aşamasıdır. Bu aşamada çiftin hikayesi dinlenir, hem kadının hem de erkeğin öyküleri kaydedilir ve uygulanacak protokole karar verilir. İkinci aşama, yumurta geliştirme aşaması, üçünü aşama yumurta toplama aşamasıdır. Bu aşamalardan geçen çiftin yumurtaları ön görüşmede kararlaştırılan işlemle sperme yerleştirilir ve sağlıklı embriyoların transferleri gerçekleştirilir. Son dönemde de transfer edilen embriyonun tutunması amacıyla ilaç tedavisine başlanır. Tüp bebek tedavisi aşamaları sonuncusu olan bu süreç 12 gün sürer ve sonunda gebelik testi yapılarak sonuç belli olur.

Tüp bebek Fiyatları

2017 için gözlemlediğim fiyat aralığı 2 500 TL den başlamaktadır hastaneye ve merkeze bağlı olarak  12 000 TL ye kadar çıkmakta. Size yakın olan cevre İllerdeki hastaneleri araştırıp   uygun olabilecek olana yönelmenizi tavsiye ederim.

Bir önceki yazımız olan Gebelikte Folik Asidin Önemi başlıklı makalemizde folik asit ac karnina mi tok karnina mi alinir, folik asit kullanım şekli ve folik asit kullanımı hamile kalmayı kolaylaştırır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/