Faydaları
Kilo Vermeye Çalışıyorsanız Yememeniz Gereken Şeyler

Kilo Vermeye Çalışıyorsanız Yememeniz Gereken Şeyler

Diyet yaparken yediklerinizin gramlarından çok çeşitleri ve dengeli beslenmeyi sağlıyor olması önemlidir. Elbette diyet yaparken yenmemesi gerekenler bulunmaktadır. Ancak diyetin vücudun genel sağlığını bozmayacak şekilde beslenmenizi sağlaması en önemli olandır. Bol su tüketilmesi, kahve, çay ve alkolden uzak durulması ilk başta yapılması gerekenlerdir. Tuz kullanımı sınırlandırılmalı ve minimum düzeye indirilmelidir. Kesinlikle beyaz ekmek ve beyaz […]

Diyet yaparken yediklerinizin gramlarından çok çeşitleri ve dengeli beslenmeyi sağlıyor olması önemlidir. Elbette diyet yaparken yenmemesi gerekenler bulunmaktadır. Ancak diyetin vücudun genel sağlığını bozmayacak şekilde beslenmenizi sağlaması en önemli olandır.

Bol su tüketilmesi, kahve, çay ve alkolden uzak durulması ilk başta yapılması gerekenlerdir. Tuz kullanımı sınırlandırılmalı ve minimum düzeye indirilmelidir. Kesinlikle beyaz ekmek ve beyaz şekerden uzak durulmalıdır.

Sağlıklı Diyet İçin Sağlıklı Gıdalar Tüketin

Diyet sırasında uzak durulması gerekenler içerisinde hazır gıdalar yer almaktadır. Aslında genel olarak beslenme alışkanlıklarımızdan hazır gıdaların uzak tutulması gerekmektedir. İçlerindeki koruyucu maddelerle raf ömürleri uzatılan hazır gıdalar özellikle diyet zamanlarında tüketilmemelidir.

Diyet sırasında kendi tuz ve çeker oranını ayarladığınız doğal ve taze yiyecekleri tüketmeniz hem sağlığınızın devamını sağlayacaktır, hem de diyetinizin başarılı olmasını sağlayacaktır. Diyet yaparken meyve tüketimini artırın ancak diyette yenmemesi gereken meyveler, şeker oranları yüksek olan meyvelerdir.

Atıştırmalıklara Dikkat Edin

Kilo Vermeye Çalışıyorsanız
Kilo Vermeye Çalışıyorsanız

Diyet yaparken özellikle beliren açlık hissi zamanlarında elinizin altında yağlı, şekerli, karbonhidratlı atıştırmalıkların bulunmamasına özen gösterin. Bunların yerine şeker oranı az olan, elma veya portakal yiyebilirsiniz.

Patlamış mısır, hazır şekerli içecekler, tuzlu ve işlenmiş kuruyemişler kesinlikle diyette yenmemesi gerekenler listesi içerisinde yer almaktadırlar. Fast food olarak bilinen hamburger, pizza ve benzeri yiyeceklerin tüketilmesi yapmış olduğunuz diyetteki tüm çabaları boşa çıkaracak yiyeceklerdir.

Yemek Pişirme Alışkanlığınızı Değiştirin

Özellikle diyet zamanlarında kızartma olan herhangi bir yiyeceği yememeniz gerekmektedir. Yiyecekler ızgara ya da haşlama yöntemi ile pişirilip tüketilmelidir.

Sebzeler mümkünse çiğ ya da buharda pişirme yöntemi ile pişirildikten sonra tüketilmelidir. Yiyeceklerin her birinin kızartılmadan tüketilmesi sağlıklı ve dengeli beslenmeyi sağlarken, diyetinize de destek olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Lifli Gıdalar İle Diyet Listesi Nasıl Yapılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi