Faydaları
Kilo Vermek İstiyorum Ama Kilo Veremiyorum

Kilo Vermek İstiyorum Ama Kilo Veremiyorum

Diyete başlayıp bırakmaktaki istikrarımızı diyete devam etmekte sağlasaydık çok daha rahat kilo verirdik.  Neden kilo veremiyorum sorusunun en mantıklı cevabı sanırım bu cümlenin içerisinde gizli… Kilo Veremiyorum Neden kilo veremediğimizi inceleyecek olursak, istikrarsızlığın ilk cevap olacağını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra yediklerimize dikkat etmemiz ve kulaktan dolma bilgilerle hareket etmemiz de diğer sebepler arasında yer alıyor. […]

Diyete başlayıp bırakmaktaki istikrarımızı diyete devam etmekte sağlasaydık çok daha rahat kilo verirdik.  Neden kilo veremiyorum sorusunun en mantıklı cevabı sanırım bu cümlenin içerisinde gizli…

Kilo Veremiyorum

Neden kilo veremediğimizi inceleyecek olursak, istikrarsızlığın ilk cevap olacağını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra yediklerimize dikkat etmemiz ve kulaktan dolma bilgilerle hareket etmemiz de diğer sebepler arasında yer alıyor. Kilo vermek istiyorsanız bir diyetisyene başvurmanız şart çünkü sizin yaşam standartlarınıza uygun bir diyet listesini yalnızca işinin uzmanı kişiler hazırlayabilir.

 Hazır Diyet Programları

Genel olarak yaşam standartlarınıza, yediklerinize ve hayat tarzınıza uyumlu değilse kilo vermekte zorluk çekebilirsiniz. Haftada beş kilo vermenizi sağlayacak bir diyet listesi olduğunu düşünelim. Gün içerisinde bu listeye göre hareket etmeniz durumunda altı ara öğün yapmanız önerilebilir. Eğer siz çalıştığınız için bu öğünlere uygun beslenemezseniz diyet listesini bozmuş olursunuz. Başka bir deyiş ile kilo vermeyi başaramadığınız gibi kendinize olan güveninizi de kaybetmiş olursunuz. Bu da verdiğiniz kiloları yeniden almanız anlamına gelecektir.

Diyet yapma konusunda üzerinde durulması gereken diğer önemli husus ise, istikrar olarak karşımıza çıkar. Kendinize güvenmez ve devamlılığı sağlamazsanız ihtiyacınız olan kiloları veremezsiniz. Başarı hikayelerini okuduğunuz zaman bir aylık yada iki aylık dönem içerisinde verilen kiloların kalıcı olması için bir hayat standart haline getirilmesi gerektiğini görmek mümkündür.

Kilo Veremiyorum

Kendinize Güvenin

Kilo vermeye inanmak kilo vermek anlamına gelir. Gerçekten inanmanız durumunda uzun vadede ihtiyacınız olan kiloya rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Uygun bir diyet listesi ve bir diyet programı hazırlanabilir. Bu noktada egzersizlerinde son derece önemi bulunur. Genel olarak egzersizler insanı zorladığı için kilo verme konusunda onlardan çok fazla destek alınmaz. Sadece düzenli olarak egzersiz ya da spor yapılması durumunda bile kolaylıkla ihtiyacınız olan kilolara ulaşabilirsiniz.

Çevrenizdekilerin sözlerine kulaklarınızı tıkayın. Kilo vermek konusunda sizi yoldan çıkaracak “bir döner yiyelim.” Benzeri teklifleri reddetmeniz başlarda zor olabilir ama zaman içerisinde alışarak rahatlıkla kilo vermeye başlayabilirsiniz. Kendinize güven son derece büyük bir önem teşkil eder. İnanarak kolaylıkla kilo vermeyi başarabilirsiniz.Kilo veremiyorum kelimesini aklınızdan çıkarıp şu an diyete başlamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Günlük Diyet Listesi İkinci Gün başlıklı makalemizde ara öğünler, diyet listesi ve diyet programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/