Faydaları
Kilo Alma ile Mücadele Etmenin Yolları

Kilo Alma ile Mücadele Etmenin Yolları

Günümüzde hareket etmemekten ve dengesiz beslenmekten dolayı pek çok kişi obezite tehlikesi ile karşı karşıyadır. Bu durumun bilincinde olunmasına karşın yemek alışkanlıklarının değişmiyor olması da aşırı kilonun oluşmasına zemin hazırlar. Bazen öğle yemeğinin dar zaman aralığında yer alması bazı durumlarda çevre etkisi gibi sebeplerden dolayı sağlıksız besleniriz. Bu durumu telafi edeceğimizin garantisini veriyor olmamıza rağmen […]

Günümüzde hareket etmemekten ve dengesiz beslenmekten dolayı pek çok kişi obezite tehlikesi ile karşı karşıyadır. Bu durumun bilincinde olunmasına karşın yemek alışkanlıklarının değişmiyor olması da aşırı kilonun oluşmasına zemin hazırlar. Bazen öğle yemeğinin dar zaman aralığında yer alması bazı durumlarda çevre etkisi gibi sebeplerden dolayı sağlıksız besleniriz. Bu durumu telafi edeceğimizin garantisini veriyor olmamıza rağmen genellikle kendimize verdiğimiz sözü tutmayıp spordan uzak dururuz.

Kilo Alma ile Mücadele Etmenin Yolları

Buna benzer sorunların yaşanmaması için aşırı kilolar ile etkili bir mücadeleye girişebilirsiniz. Eğer tek bir zaman dilimi içerisinde kilo veremiyorsanız, etkili diyet listelerini uygulamıyor ve vazgeçiyorsanız sizin için uzun vadeli bir program zorunlu hale gelmiştir.

Öncelikle kişinin kendisine sorması gereken bir soru bulunmaktadır. O ise “neden kilo veremiyorum” dan başkası değildir. Bu sorunun birkaç farklı cevabı bulunur.

  • Fast food ve dengesiz beslenme
  • Yeterli hareketin olmaması ve spor yapmama
  • Alkol
  • Yaşam biçimi
  • Stres

Yukarıda yer alan etkenler ayrı ayrı incelenmelidir. Bir tanesi sizin kilo almanıza neden olacağı gibi birden fazlasının etkisinde bulunmanız da ciddi sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Öncelikle stres, hareketsizlik ve dengesiz beslenmeyi hayatınızdan atmanız gerektiği unutulmamalıdır. Aksi takdirde bütün emeklerinizi boşa çıkaran diyet listelerinden kurtulamazsınız. Bu durum sizin kendinize olan güveninizi de çok ciddi anlamda yaralayacaktır.

Kilo Alma ile Mücadele Etmenin Yolları

Spor Yapın

Uygun zamanın oluşturulması için gerekirse bir saat önce uyanın işinize gitmeden önce 15 dakika kadar yürüyün, iyi bir kahvaltıya zaman ayırın güne iyi başlamanız geri kalanında enerjik olmanız açısından da son derece önemlidir. Öğle arasında ise fast food ve aşırı yağlı gıdalardan uzak durun. İmkanınız varsa ızgara tüketebilirsiniz eğer yoksa biraz daha uygun besinlerden yana tercihinizi kullanın.

Kendinize Güvenmiyorsanız Aç Kalmayın

Beslenmenizde yaptığınız diyetleri sık bozan birisi olduğunuzu düşünüyorsanız uygun besin kesinlikle aç kalmamanız gerektiği unutulmamalıdır. Bu sebepten kilo vermeye çalıştığınız süre boyunca tamamen aç gezmeyin. Uygun ve yağsız besinler tüketip hareket ettiğiniz sürece uzun vadede de olsa kilo vereceksiniz. Bu bir anda verilen ve geri bozulan diyet listelerine göre daha sağlıklı ve daha uzun süreli bir yöntem olacaktır.

Son olarak uyku saatlerinizin aynı olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Gerekirse çalışmadığınız günlerde bile aşırı uykudan ve düzensiz bir hayattan kendinizi geri çekebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Kahve içmee, çikolata yeme, az yemek ye kilo alma yoksa tıkanırsın… Oldu o zaman ben ölem?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM