Faydaları
Keten Tohumunun Faydaları Nelerdir ?

Keten Tohumunun Faydaları Nelerdir ?

Keten tohumunun içerisinde bulunan omega 3 ve omega 6 besin mineralleri kansere karşı vücudu koruyan önemli mineraller arasındadır. Bu mineraller vücudun birçok yeri için yararlar sağlar ve sağlık açısından önemlidir. Ayrıca keten tohumunun içinde ki omega 3 minerali kalp ve damar sağlığına oldukça faydalıdır. Kalp krizi riskini azaltır ve damar tıkanıklığının önüne geçer. Diyabete karşı […]

Keten tohumunun içerisinde bulunan omega 3 ve omega 6 besin mineralleri kansere karşı vücudu koruyan önemli mineraller arasındadır. Bu mineraller vücudun birçok yeri için yararlar sağlar ve sağlık açısından önemlidir. Ayrıca keten tohumunun içinde ki omega 3 minerali kalp ve damar sağlığına oldukça faydalıdır. Kalp krizi riskini azaltır ve damar tıkanıklığının önüne geçer. Diyabete karşı da bu mineral etkilidir. Ek olarak psikolojik rahatsızlıklarda da uzmanlar omega 3 besininden bulunan gıdalar tüketilmesini önermektedirler.

Omega besini en çok balıklarda bulunmaktadır. Balık dışında yağlı besinlerde ve keten tohumu bitkisinde görülmektedir. Keten tohumu kolestrolü içinde önemlidir. Kötü kolestrolü düşürür, iyi kolestrolü de yükseltir. Kanın pıhtılaşmasının önüne geçer. Tansiyon için de faydalı olan keten tohumu yüksek tansiyonu düşürür.

Bağırsakları çalıştırır ve temizlenmesini sağlar. Menapoz dönemine giren kadınlar içinde keten tohumu doktorlar tarafından önerilmektedir. Menapoz döneminde ki sıkıntılar için rahatlatıcı etkiye sahiptir. Solunum yolu sorunlarına karşı yararlıdır. Zengin olan b12 besini sayesin de vitamin eksikliği yaşayan insanların da vitamin eksikliğini giderir. Tokluk hissi verir. Zayıflamak isteyen insanlar için keten tohumu oldukça fayda sağlayan bir bitkidir.

Zayıflamak için etkilidir. Keten tohumunu çok fazla insan bilmez ancak bu bitkinin içinde bulundurduğu mineraller sayesin de insan sağlığına ciddi faydalar sağladığı uzmanlar tarafından açıklanmıştır. Keten tohumunu mümkün oldukça hayatın içerisin de bulundurmalı ve tüketmeliyiz.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/