Faydaları
Kepeğe Karşı Doğal Çözüm ; Isırgan Otu

Kepeğe Karşı Doğal Çözüm ; Isırgan Otu

Son dönemlerde televizyon reklamlarına göz attığımız zaman kepekle mücadelede ısırgan otunun önemi daha bir vurgulanır oldu. Bu durum asıl sebebi ise yapılan araştırmalar ile ısırgan otunun tedavi edici özelliğinin ön plana çıkarılmasıdır. Sadece kepek değil ısırgan otu aynı zamanda kanser tedavisi başta olmak üzere pek çok önemli konuda öneli bir yardımcı olarak ön plana çıkar. […]

Son dönemlerde televizyon reklamlarına göz attığımız zaman kepekle mücadelede ısırgan otunun önemi daha bir vurgulanır oldu. Bu durum asıl sebebi ise yapılan araştırmalar ile ısırgan otunun tedavi edici özelliğinin ön plana çıkarılmasıdır. Sadece kepek değil ısırgan otu aynı zamanda kanser tedavisi başta olmak üzere pek çok önemli konuda öneli bir yardımcı olarak ön plana çıkar.

Özellikle Anadolu’da Nevşehir yöresinde sivilcelere karşı etkili bir mücadele aracı olarak kullanılan ısırgan otu varis tedavisinin ardından kepekle mücadele etmede de etkili bir yardımcı olmaya aday…

Peki ama ısırgan otunun kepekle mücadelesini nasıl ortaya çıkarabiliriz? Öncelikle saç dökülmesini engellediği bilinen ısırgan otu sorunu saç diplerine etki ederek daha canlı görünmesini sağlıyor. Daha sonrasında ise bir cilt sorunu olarak görülen saç kepeğine etkili bir mücadele başlatıyor. Bu konuda dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise ısırgan otu özü içeren şampuanların tercih edilmesinde gizli, bu şampuanların büyük bir çoğunluğu sadece ısırgan otu kokusu barındırdığından bir etki sağlamamaktadır. Buna rağmen içerisinde ısırgan otu yağı barındıran şampuanları da gönül rahatlığıyla kullanmanızda herhangi bir sakınca bulunmuyor.

Aynı zamanda ev rahatlığında kendi imkanlarınızla bu şampuanı oluşturmanız da son derece kolaydır. İhtiyacınız olan tek şey taze ısırgantodur. Öncelikle çaydanlıkta kaynattığınız suyun içerisine ısırgan otu ekleyebilirsiniz. Bir sürte kaynatarak bu işlemi gerçekleştirebileceğiniz gibi ısırgan otu çayını da alarak bu işlemden yararlanmanız mümkün olmaktadır. 5-10 dakikalık bir süre dinlendirmeniz uygun kıvama gelmesi açısından yeterli olacaktır. Bunu şampuan olarak değilde bir masaj aracı olarak kullanmanız da tavsiye edilmektedir.

Son dönemde yapılan araştırmalar ısırgan otunun sadece kepek üzerinde değil aynı zamanda saç bakımı üzerinde de oldukça güçlü etkileri olduğunu gözler önüne sermektedir. Sizler de bu seçenekler arasından dilediğiniz bir tanesinden yararlanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Şifalı Bitkilerin Faydaları başlıklı makalemizde şifalı bitkiler faydaları, şifalı bitkiler makale ve şifalı bitkiler nereden gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi