Faydaları
Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Estetiği Ücreti Küçük yaşlardan itibaren acımasız çevrenin alay konusu olan kepçe kulaklar, küçük bir operasyonla ameliyat edilebilmektedir. Kadın ve erkeklerin en büyük sorunlarından olan ve kepçe şeklinde olan kulakların, kadınlarda saçlarla kamufle edilmeye çalışılması da işe yaramayacağı için, birçok sorun yaşanabilir. Kişinin psikolojisini olumsuz olarak etkileyerek yaşam kalitesini düşüren bu problemin çözümü oldukça […]

Kepçe Kulak Estetiği Ücreti

Küçük yaşlardan itibaren acımasız çevrenin alay konusu olan kepçe kulaklar, küçük bir operasyonla ameliyat edilebilmektedir.

Kadın ve erkeklerin en büyük sorunlarından olan ve kepçe şeklinde olan kulakların, kadınlarda saçlarla kamufle edilmeye çalışılması da işe yaramayacağı için, birçok sorun yaşanabilir. Kişinin psikolojisini olumsuz olarak etkileyerek yaşam kalitesini düşüren bu problemin çözümü oldukça basittir.

Genelde lokal anestezi ile yapılan kepçe kulak estetiği ücreti  her semtte değişiklik gösterse de çok yüksek değildir ve herkes yaptırabilir. Önemli olan güvenilir bir hekim bulmak ve bu alandaki deneyimlerini inceleme şansı bulmaktır.

Kepçe Kulak Estetiğinde Yaş Sınırı Nedir ?

Çocukların 6 yaşından itibaren velililerinin onayıyla kepçe kulak estetiği yaptırması mümkün olmaktadır. Kepçe kulaklar, okula başlayan çocuğun acımasız arkadaşlarının alaylarına konu olması nedeniyle daha fazla etkilenmemesi için erkenden yapılması gereken lokal anestezili bir ameliyatla kısa sürede düzeltilebilir.

Bu nedenle çocukların okula başlamadan önce bu ameliyatı yaptırmak istemelerinden kaynaklanan alt yaş limiti 6 olarak belirlenir. Çocuğun alaylardan etkilenmek yerine, okul hayatına özgüvenli bir şekilde devam etmesi hedeflenir. Operasyon için herhangi bir üst limit de yoktur. Her zaman erken dönemde yapılan ameliyat faydalı sonuçlar verir.

Kepçe kulak estetiği her zaman iyi sonuçlar veriri ve hatayı memnun eder. Bu nedenle doktorla her türlü konuyu konuşmak da fayda vardır.

Kepçe Kulak Estetiği Sonrası

Kepçe kulak estetiği kulağın fazla kıkırdağının alınması ile tamamlanan ve oldukça kısa sürede gerçekleşen bir ameliyattır. Lokal anestezi ile de yapılabilen bu operasyonda, suya dayanıklı bir bandajla sarılan dikişler, bir haftada alınır.

Hastalar kepçe kulak estetiği sonrası normal kulaklarıyla yaşamaya başlamıştır. Kepçe kulakları Japon yapıştırıcısı ile yapıştırmaya çalışanlar vardır ve bu oldukça tehlikelidir. Kulak kepçesinin tek çözümü başarılı bir estetik operasyondur. Bu nedenle sağlıklı bir operasyon sonrası sorundan kurtulmak yüzde 95 oranında başarılı sonuçlar vermektedir.

Kepçe Kulak Operasyonunu Devlet Karşılar Mı ?

Operasyon estetik ameliyata girdiği için devlet tarafından karşılanmamaktadır. Hekimler, hastanın hangi hastanede ameliyat olacağına göre karar verir ve kendi ücretlerine ek olarak ameliyat ücreti de eklenir.

Operasyon sonrası hasta hemen günlük hayatına dönebilir ve büyük oranda kulaklarının büyüklüğünden kurtulmak mümkün olmaktadır. Yetişkinler çoğu zaman başka estetik operasyonlarla birlikle kulak kepçesi operasyonunu birleştirirler.

Kadınlar burun, meme protezi gibi operasyonlarla birlikte bu sorunun da çözülmesini sağlarlar ve tamamen kepçe kulaklardan kurtulmak mümkün olur.

Kepçe Kulak Ameliyatı için Kimler Uygundur?

Kepçe kulak ameliyatı için 6 yaşından büyük herkes uygundur. Birçok insanın operasyon için korkulu düşüncelere kapılması normaldir. Ancak lokal teknikle çok kısa sürede ameliyatların tamamlanması mümkün olmaktadır.

Özellikle ergenlik döneminde çok tercih edilen bu uygulama, kulakların arkaya dikilmesi ile değil, fazla kıkırdakların alınıp kalıcı bir şekilde kulakların kafaya yaklaşmasıyla gerçekleşir. Kulak kepçesi ameliyatının en önemli sonucu, hastanın psikolojik olarak kendini rahat hissetmesidir.

Bir önceki yazımız olan Kızlık Zarı Dikimi başlıklı makalemizde kızlık zarı dikimi fiyatı 2016, kızlık zarı dikimi fiyatları ve Kızlık Zarı Dikimi İşlemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi