Faydaları
Kas Gelişimi İçin Kullanılan Suplementler

Kas Gelişimi İçin Kullanılan Suplementler

Vücut geliştirme sporuna başladığınızda egzersizlerinizin düzenli olmasının yanı sıra kaslarınızın ihtiyacı olan proteini de sağlamanız gerekir. Bir sporcu olarak beslenme düzeninizi doğru ve sağlıklı bir şekilde kurmanız spor hayatınızın kaliteli olması için çok önemlidir. Kas inşasının doğru bir şekilde gerçekleşmesi için beslenmenin önemi her zaman vurgulanmaktadır. Ancak sadece doğru beslenme ile hızlı bir şekilde kaslarınızın […]

Vücut geliştirme sporuna başladığınızda egzersizlerinizin düzenli olmasının yanı sıra kaslarınızın ihtiyacı olan proteini de sağlamanız gerekir. Bir sporcu olarak beslenme düzeninizi doğru ve sağlıklı bir şekilde kurmanız spor hayatınızın kaliteli olması için çok önemlidir. Kas inşasının doğru bir şekilde gerçekleşmesi için beslenmenin önemi her zaman vurgulanmaktadır. Ancak sadece doğru beslenme ile hızlı bir şekilde kaslarınızın gelişmesini sağlayamazsınız. Egzersiz sonrasında yıpranan kaslarınızın kendini toparlaması ve büyümesi için ihtiyacı olan proteinin hemen alması kaslarınızın hızlı büyümesi için önemlidir. Eğer zamanında protein sağlanmazsa enerjisi kaybolan vücut enerji ihtiyacınız kas yıkımı ile sağlayacaktır ki buda kas kaybına yol açabilir. Bu sorunu tamamen ortadan kaldırmak için optimum gold standard whey protein tozu kullanılabilir. İçeriğinde peynir altı suyu ile üretilmiş whey protein bulunmaktadır. Bu proteinin en büyük özelliği ise kullanıldığında kana hızlı bir şekilde karışmasıdır. Bir porsiyonunda 24 gram whey protein bulunmaktadır ki bu da bir sporcunun egzersiz sonrasında ihtiyaç duyduğu proteini karşılaması için yeterli bir orandır. Ayrıca kaslarımız için önemli olan bir diğer supplement olan BCAA Optimum Gold’da 5 gram bulunmaktadır.

BCAA Kas Gelişimi

BCAA kas gelişimi için önemli olan amino asitleri kapsamaktadır. Harici olarak kullanıldığında vücudumuza bir çok yarar sunarak daha sağlıklı bir vücuda sahip olmamızı ve bunun yanında kaslarımızı daha kolay bir şekilde geliştirmemizi sağlar. Kas protein sentezini başlatırlar ve böylece kasların büyümesi sağlanır. BCAA takviye olarak kullanıldığında egzersiz yapmadığınız zamanlarda da kas protein sentezini devam ettirerek kaslarınızın büyümesi için çalışır. Bu durum özellikle sakatlık durumlarında kas kaybına uğramamak için önemlidir. Sporcular için önemli olan bir diğer unsur da yağ yakmadır ve BCAA supplementleri yağ yakım sürecinde aktif olarak rol oynayarak vücudun enerji için daha fazla yağ yakmasını sağlamakta. En önemli faydalarından biride uzun süren egzersizlerde meydana gelebilecek kas yıkımlarını önleyerek vücuda gerekli olan enerjiyi sağlar.

Universal Animal Cuts Yağ Yakıcı

Hızlı bir şekilde yağ yakmak için programlarınızı daha da hızlandırabilir veya daha ağır yüklerin altına girebilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken bir nokta vardır. Ağırlıklarınızı ve set sayılarınızı artırdığınızda gerekli olan proteini almanız gerekir. Eğer vücudunuz aşırı harcanan enerjinin karşılığını amino asitlerden yani proteinden karşılayamazsa bu durumda kaslarınızdan enerji sağlamaya başlayacaktır. Bu da kas yıkımını başlatır ki buda hiçbir zaman istemeyeceğimiz bir durumdur. Yağ yakmak için bu riske girmeden Universal Animal Cuts ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Termojenik yağ yakıcı olan bu ürün sayesinde gün içerisinde 8500mg oranlarında yağ yakabilirsiniz. Böylelikle egzersizlerinizi normal düzeylerde sürdürürken aynı zamanda yağ yakma oranınızı da artırabilirsiniz. İçeriğinde bulunan bir çok bileşen ile vücudumuzda bulunan yağların yakımı için metabolizmayı harekete geçirmektedir. Aynı zamanda içeriğinde bulunan kafein ile daha dinç olmamızı ve daha kolay odaklanmamızı sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Çay Bağımlılık Yapar mı - Çayın Zararları başlıklı makalemizde çayın zararları maddeler halinde, çayın zararları uzman tv ve çok çay içmek zayıflatırmı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi