Faydaları
Kaş Bakımı ve Kaş Uzaması

Kaş Bakımı ve Kaş Uzaması

Kaşlar gözleri ortaya çıkaran ve güzellik için bakımı vazgeçilmez olan bölgeler arasında yer almaktadır. Kaşların uzunluğu da hem gözlerin güzelliğini hem de cildin güzelliğini ortaya çıkarır. Kaşları uzatmak için saçların uzamasında etkili olan protein oldukça önemli bir yerdedir. Proteini A, B3, C, E ve D vitaminlerinden zengin bir şekilde bulabilirsiniz. Bu vitaminler sayesin de kaşlar […]

Kaşlar gözleri ortaya çıkaran ve güzellik için bakımı vazgeçilmez olan bölgeler arasında yer almaktadır. Kaşların uzunluğu da hem gözlerin güzelliğini hem de cildin güzelliğini ortaya çıkarır. Kaşları uzatmak için saçların uzamasında etkili olan protein oldukça önemli bir yerdedir. Proteini A, B3, C, E ve D vitaminlerinden zengin bir şekilde bulabilirsiniz. Bu vitaminler sayesin de kaşlar sağlıklı bir şekilde uzayacaktır.

Kaşları uzatmak için duş aldıktan sonra yavaş bir şekilde 5 veya 10 dakika boyunca parmaklarınızla kaşlarınıza masaj yapabilirsiniz. Bu durum kaşlarda ki hücreleri çalıştıracak ve kaşlarınızın uzamasını sağlayacaktır.

Bunun yanında zeytinyağını parmağımıza sürerek kaşlara masaj yaparak sürebiliriz. Özellikle hint yağı kaşların uzamasında oldukça etkilidir. Yağı 5-10 dakika boyunca kaşınızda beklettikten sonra temiz bir su ile durulayabilirsiniz. Faydasını mutlaka göreceksiniz. Hint yağının yanında badem yağıda kaşlar için oldukça faydalıdır.

Bir miktar vazelini pamuğa dökerek kaşlarınıza sürebilirsiniz. Belli bir süre sonra ılık bir su ile temizleyin. Bu yöntem de kaşların uzaması konusun da oldukça faydalı bir yöntemdir.

Kaşlarınızın uzaması için kaş bakımına dikkat etmelisiniz. Kaşlar çabuk dökülecek bir yapıya sahiptir bu da güzellik açısından sorunlar çıkaracaktır. Bu yüzden kaşlarınızın sağlamlığını sağlamak adına bu yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Uzmanlar badem yağının kaşları beslemek açısından çok faydalı olduğunu açıklamışlardır. Haftada 1 defa badem yağını kaşlarınıza sürmeniz yararlı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Evde Yapabilecekleriniz başlıklı makalemizde siyah nokta bandı, siyah nokta maske ve siyah nokta nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Ya ben uc hafta kadar vazelin kulandim yeni kaslar cikt ama sanki kaslarim dokulmeye basladi neden acaba?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi