Faydaları
Karıncalanma Uyuşma Neden Olmaktadır ?

Karıncalanma Uyuşma Neden Olmaktadır ?

Vücudumuzun belli bir bölgesinde ; ellerde,ayaklarda,parmaklarda,kolda,dudaklarda,gözlerde oluşan hissizlik,iğne batması hissi,tutulma gibi durumlara karıncalanma veya uyuşma denmektedir. Karıncalanmanın nedenlerinin başında sinirlere yapılan baskı ve basınçlar oluşmaktadır.Hemen hemen herkes de karıncalanma ve uyuşma olabilir.En basitinden sabah uyandığımızda kolumuzda veya bacağımızda uyuşma, üzerine basamama,hareket ettirememe rahatsızlığı ile karşılaşabilirsiniz.Bunun nedeni vücudumuzda herhangi bir bölgede ki sinirlere yapılan basınçtır. Hastalıkların […]

Vücudumuzun belli bir bölgesinde ; ellerde,ayaklarda,parmaklarda,kolda,dudaklarda,gözlerde oluşan hissizlik,iğne batması hissi,tutulma gibi durumlara karıncalanma veya uyuşma denmektedir.

Karıncalanmanın nedenlerinin başında sinirlere yapılan baskı ve basınçlar oluşmaktadır.Hemen hemen herkes de karıncalanma ve uyuşma olabilir.En basitinden sabah uyandığımızda kolumuzda veya bacağımızda uyuşma, üzerine basamama,hareket ettirememe rahatsızlığı ile karşılaşabilirsiniz.Bunun nedeni vücudumuzda herhangi bir bölgede ki sinirlere yapılan basınçtır.

Hastalıkların neden olabileceği karıncalanmalar ise şeker hastalığı,karpal tünel sendromu,raynaud hastalığı,kanser,b12 vitamini eksikliği,dolaşım sorunları gibi rahatsızlıklardır.

Sinirlere yapılan basınçlarda oluşan kısa süreli karıncalanmayı geçirmek için o bölgeye hafif bir masaj uygulayabilirsiniz.Bu mesaj sayesinde uyuşma olan bölgeyi rahatlatıp, kan dolaşımını sağlayabilirsiniz.Karıncalanma sürekli devam ediyorsa bir nöroloji doktoruna muayene olmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi