Faydaları
Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı

Kilo alıp verme, hamilelik ya da yaşın ilerlemesine bağlı olarak, yer çekimine karşı koyamayan vücut, sarkmaya başlar. Özellikle hamilelik ve aşırı kilo alımları sonrası, kilolar verilmeye başladıkça kol, bacak ve karın bölgesindeki derinin yumuşayıp sarkmaya başladığını görebilirsiniz. Kısa sürede ya da spor yapmadan verilen kilolarda bu tür sarkmalar için çeşitli fitness yöntemleri yeterli olmayabilir. Bu […]

Kilo alıp verme, hamilelik ya da yaşın ilerlemesine bağlı olarak, yer çekimine karşı koyamayan vücut, sarkmaya başlar. Özellikle hamilelik ve aşırı kilo alımları sonrası, kilolar verilmeye başladıkça kol, bacak ve karın bölgesindeki derinin yumuşayıp sarkmaya başladığını görebilirsiniz. Kısa sürede ya da spor yapmadan verilen kilolarda bu tür sarkmalar için çeşitli fitness yöntemleri yeterli olmayabilir. Bu gibi durumlarda karın germe ameliyatları bir çözüm olacaktır. Orta ve yüksek dereceli sarkmalarda uygulanan karın germe operasyonları, karın bölgesinin önün duvarında meydana gelen sarkmalar, gevşemeler, ciltte oluşan çatlaklar gibi problemlerin ortadan kaldırılması içindir.

Karın germe ameliyatlarını yaptırmak isteyenler, genellikle bilinçsizce kilo alıp verenler, doğum yapanlar ve diyetlerini sporla desteklemeyenler oluyor. Bir süre sonra karın bölgesinde oluşan problemlere bilinçli ve düzenli bir diyet yapılsa da çözüm olmuyor. Bu nedenle, yağlanmalar, orta dereceli ve yüksek dereceli sarkmalarda karın germe ameliyatı çözüm olarak gösteriliyor. Anestezi verilerek yapılan bir operasyon olan karın germe ameliyatı öncesi, doktorlar tarafından check-up istenmektedir.

Oldukça ciddi bir ameliyat olan karın germe operasyonları, ortalama 2.5-3 saat sürmektedir; ki bu, bir çok ameliyata göre oldukça ciddi bir süredir. Ayrıca karın germenin yanında liposuction yani yağ aldırma operasyonu da yapılıyorsa, bu süre 3 saati de aşıyor. Doktorlar böyle ciddi bir operasyona karar vermeden önce, hastalarına gerçekten buna ihtiyaç olup olmadığını düşünmelerini istiyor. Hastanın karar vermesi durumunda karın germe ameliyatından önce hastaya bir takım ağrı kesiciler veriliyor ve ameliyat sonrası oluşabilecek acı ve ağrıların mümkün olan en düşük seviyede olması için yardımcı olunuyor.

Karın germe operasyonlarını en çok tercih eden bir diğer grupta anneler. Özellikle doğumda aşırı kilo alan ve doğum sonrası bu kiloları verdiğinde karın bölgesinde ciddi bir sarkma ile karşılaşan anneler de umudu karın germe ameliyatlarında arıyor. Ancak uzmanlar, böyle bir operasyon için annelerin doğumdan sonra en az 1 yıl beklemeleri gerektiğini söylüyor.

Bir önceki yazımız olan Estetik Bağımlısı Mısınız? başlıklı makalemizde Alicia douvall estetik, botoks bağımlılığı ve estetik ameliyat bağımlılığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi