Faydaları
Karbonatlı Su Diyetine Dikkat Edin

Karbonatlı Su Diyetine Dikkat Edin

Bu yazıyı mayısın son günlerinde kaleme almak istemiştim. O dönemlerde yaza formda girmek adına hızlıca zayıflamayı kafama koymuş benim için ideal bir diyet listesi arayışındaydım. Çok sevdiğim bir arkadaşım alkali diyetle beş kilo verdiğini söyleyince daha önce sık duyduğum ve üzerinde pek durmadığım alkali diyeti enine boyuna araştırmak istedim. Son günlerde hangi diyet listesine göz atsam […]

Bu yazıyı mayısın son günlerinde kaleme almak istemiştim. O dönemlerde yaza formda girmek adına hızlıca zayıflamayı kafama koymuş benim için ideal bir diyet listesi arayışındaydım. Çok sevdiğim bir arkadaşım alkali diyetle beş kilo verdiğini söyleyince daha önce sık duyduğum ve üzerinde pek durmadığım alkali diyeti enine boyuna araştırmak istedim.

Son günlerde hangi diyet listesine göz atsam alkali su ile karşılaşıyorum. Bilindiği üzere karbonatlı su ile zayıflamak günümüzün en moda diyetleri arasında yer alıyor. Bu sebepten karbonatlı su söz konusu olduğu zaman doğru bilinen yanlışları sizler için araştırdım. Genellikle zayıflama bloglarında karşımıza çıkıyor ve birkaç haftada hızlıca kilo verdirdiği söyleniyor. Bu durum ne kadar doğru yada sadece okurlarının meraklarını çekmek için yapılan bir şaşırtmaca mı? Bunları araştırdım. Hazırsanız bütünüyle karbonatlı su diyetine göz atalım.

Karbonatlı Su İçmenin Zararları

Diyet listelerinde daha çok ingiliz karbonatı  adı geçiyor. Herhangi bir eczaneden alabileceğiniz ingiliz karbonatının fiyatı ise 5 tl ile 10 tl arasında değişiyor. İngiliz karbonatı, pek çok diyet listesinin başköşesinde karşıma çıkıyor.

Vücudun asidik bazlık dengesini sağlamanın ne kadar önemli olduğunun farkındayım. Ama bunu sadece karbonatlı su ile (ki internet üzerinde yer alan diyet listelerine göz attığım zaman bir günde 3 litre karbonatlı su içtiğini iddia eden bile var.) yapmanın pek mümkün olduğuna inanmıyorum. Zira uzmanlar sağlıklı besinler tüketerek bu dengenin rahatlıkla sağlanabileceğinin de altını çizmekte…

Karbonatlı Su zararları

Karbonatlı su çarpıntı yaparmı

Bazı uzmanlar ise anti asit özelliği bulunan karbonatın aşırı kullanılması durumunda mideye zarar verebileceğini belirtirken, kalp yetmezliği riski ile karşılaşmanızın da olası olduğunu da söylüyorlar. Uzun lafın kısası, internette dolaşan ve son derece masum görülen diyet listeleri sağlığınızı elinizden alabilir. Bu sebepten bir diyetisyenden yardım almaksızın karbonatlı su diyeti yada benzer diyet listeleri ile vücudunuzu yormanızın doğru olmadığını düşünüyorum.

Sağlıklı kilo vermek için dengeli beslenmek, düzenli spor yapmak ve pozitif olmanın son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Haziran ayının ilk günlerinde başladığım diyetin detaylarını sizinle paylaşacağım. Kilo vermek istediğim zaman nasıl bir program izlediğimi bu yazıdan detaylı bir şekilde takip etmeniz mümkün olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Anne Sütü Saklama ve Sütü Saklama Süresi başlıklı makalemizde anne sütü buzdolabında saklama, Anne Sütü Depolama ve anne sütü saklama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi