Faydaları
Kararan Dirseklere Kesin Çözüm

Kararan Dirseklere Kesin Çözüm

Kararan dirseklere kesin çözüm için yapılması ve dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var…Dirseklerin kararması ilk bakışta fark edilmese de, fark edildiğinde de insanı rahatsız eden bir durumdur. Dirseklerin kol bölgesinden daha koyu olması, dirsek kararması olarak nitelendirilir. Genel olarak dirsekleriniz koyu renkli değilse, dirsek kararmalarını o bölgedeki ölü cilt hücrelerine bağlı olarak ortaya çıkmış olabilir.  Peki, […]

Kararan dirseklere kesin çözüm için yapılması ve dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var…Dirseklerin kararması ilk bakışta fark edilmese de, fark edildiğinde de insanı rahatsız eden bir durumdur. Dirseklerin kol bölgesinden daha koyu olması, dirsek kararması olarak nitelendirilir. Genel olarak dirsekleriniz koyu renkli değilse, dirsek kararmalarını o bölgedeki ölü cilt hücrelerine bağlı olarak ortaya çıkmış olabilir.  Peki, dirsek kararmasının nedenleri nelerdir?

Mevsim geçişleri, vücudunuzda değişikliklere neden olur. Kış günlerinde cildinizi yeterince nemlendirmiyor, yeteri kadar su tüketmiyorsanız, cildinizde kuruluk meydana gelir. Dirseklerinize gereken özeni gösteriyor musunuz? Dirsek kararmasının nedenlerinden biri de bölgenin ihtiyaç duyduğu peelingi yapmamanızdır.

Kararan Dirseklere Kesin Çözüm

Bölgedeki ölü derilerin atılmasını sağlayamıyorsanız, zaman içinde dirsekleriniz daha da koyu görünmeye başlar. Dirseklerinizin de diğer tüm bölgeler gibi neme ihtiyaç duyduğunu unutmayın ve bölgeyi özellikle kış günlerinde bol bol nemlendirin. Eğer dirsekleriniz de oluşmuş kararmalar varsa, doğal çözümlerle bu kararmalar dan kurtulabilirsiniz. İşte kararan dirseklere çözüm önerileri….

Kararan Dirseklere Kesin Çözüm

  • Bildiğiniz üzere limon, renk açıcı özelliğe sahiptir. Kararan dirseklerinize limonlu sürerek bölgenin renginin açılmasını sağlayabilirsiniz.
  • Peeling etkisi yaratan deniz tuzu ile bölgeyi ovalayın. Bunu düzenli olarak yaptığınızda, ölü derilerin atılması sağlanacak ve dirsekteki kararmalar da giderek azalacak.
  • Meyve özlü peelingler kullanarak, dirsek kararmalarını önleyebilirsiniz. Peeling cilt soyucu özelliğe sahiptir. Bu sayede üstteki ölü derileri atarak, alttan daha taze daha aydınlık bir cildin görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • Bölgenin rengini korumak için, nemlendirici özellikli güneş kreminizi dirseklerinize de sürmeyi unutmayın.

Kararan Dirseklere Kesin Çözüm konumuzu burada noktalıyoruz,aklınıza takılan bir sorun olursa aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi