Faydaları
Kan Grubuna Göre Diyet

Kan Grubuna Göre Diyet

Her geçen gün beslenme şekillerine bir yenisi eklenmekte olup, zayıflamak isteyenler için önce kan tahlilleri alınmaya başlanmaktadır. Profesyonel olarak diyet listesi hazırlayan diyetisyenler, kişinin metabolizma hızına kan tahlilleri ve kan gruplarına göre karar veren diyetisyenler, kişiye özel listeleri bu değerlere ve bulgulara göre hazırlamaktadırlar. Kan gruplarına göre zayıflama listeleri hazırlandığı gibi kan grubuna göre kilo […]

Her geçen gün beslenme şekillerine bir yenisi eklenmekte olup, zayıflamak isteyenler için önce kan tahlilleri alınmaya başlanmaktadır. Profesyonel olarak diyet listesi hazırlayan diyetisyenler, kişinin metabolizma hızına kan tahlilleri ve kan gruplarına göre karar veren diyetisyenler, kişiye özel listeleri bu değerlere ve bulgulara göre hazırlamaktadırlar.

Kan gruplarına göre zayıflama listeleri hazırlandığı gibi kan grubuna göre kilo alma için özel listeler de hazırlanabilmektedir. Hazırlanan diyet listeleri kişinin metabolizma hızına ve günlük yaşam koşullarına uygun olacak şekilde hazırlanmaktadır.

Her Kan Grubunun Metabolizma Çalışma Hızı Farklı

Uzman diyetisyenler ve yapılan araştırmalar her kan grubunun kişinin metabolizma hızına etki ettiğini ortaya çıkarmış durumdadır. 0 kan grubuna göre diyet listesi ya da b kan grubuna göre diyet listesi birbirlerinden farklı olmakla birlikte kişinin günlük yaşam standartları da listeler hazırlanırken dikkate alınmaktadır.

0 kan gruplarının metabolizmaları yavaş çalışmaktadır. Bu nedenle beyaz ekmek ve karbonhidratlardan diğer kan gruplarına göre biraz daha fazla uzak durmaları gerekmektedir. Kesinlikle tüm yiyeceklerde sıvı ve bitkisel yağlar kullanılmalıdır.

A, B, AB Gruplarının Beslenme Şekli

a rh pozitif kan grubuna göre beslenme listesinde sebzeler ağırlıklı olmalıdır. Sindirim sistemlerinde sorun yaşayan bu kişiler lifli yiyeceklerle sindirim sistemlerini çalıştırmalıdırlar. 0 grubuna enerji veren et, A grubuna yağ deposu olmaktadır. Izgara ya da fırında beyaz et, balık haftada üç dört kez tüketilebilir.

Kan grupları B olanlar için zeytinyağlı yemeklerin listede yer alması gerekmektedir. Kırmızı et bu kan grubuna stres ve yorgunluk vermektedir. AB kan gruplarının kilo vermek isteyenlerine deniz ürünleri, süt ürünleri ve sebze çeşitleri önerilmektedir. Sığır eti yerine daha hafif ve sindirimi kolay olan kuzu eti tercih edilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Detoks Diyet Listesi İle Zayıflama Yöntemleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/