Faydaları
Kahve İçmek Selülit Yapar Mı ?

Kahve İçmek Selülit Yapar Mı ?

Kahvenin selülit yaptığına dair çok ciddi düşünceler, araştırmalar ortaya atılsa da, kahve çekirdeğinin değil, kahve ile karıştırılan şeker ve kremanın selülite neden olduğunu düşünüyorum. Selülit üzerine okuduğum yabancı makalelerde de birçok uzmanın aynı görüşte olduğunu okudum. Uzmanların bir çoğu, selülit oluşumunu engellemek için kahveden uzak durmanız gerektiğini söylüyor. Ancak piyasada bulunan birçok selülit kreminin içinde […]

Kahvenin selülit yaptığına dair çok ciddi düşünceler, araştırmalar ortaya atılsa da, kahve çekirdeğinin değil, kahve ile karıştırılan şeker ve kremanın selülite neden olduğunu düşünüyorum. Selülit üzerine okuduğum yabancı makalelerde de birçok uzmanın aynı görüşte olduğunu okudum. Uzmanların bir çoğu, selülit oluşumunu engellemek için kahveden uzak durmanız gerektiğini söylüyor. Ancak piyasada bulunan birçok selülit kreminin içinde de kahve çekirdeği özleri var. Bu bir tezatlık değil mi? Peki, gerçekten de kahve selülit yapar mı?

Bu konunun bayanlar arasında da bir tartışma konusu olduğunu bilmelisiniz. Günde 2-3 bardak, bazen daha az, bazen de daha fazla kahve içen biri olarak, selülitim olmadığını söylemek istiyorum. Tabi ben kahveyi sade, belki biraz yağsız süt ile tatlandırarak tüketiyorum. Şeker, süt tozu ya da krema kullanırsanız, hem kilo hem de selülit problemleri ile karşılaşabilirsiniz. En iyisi, günde 2 fincandan daha fazla kahve tüketmemek ve bol bol hareket etmek.

Unutmayalım ki selülitin en büyük nedeni dolaşım bozukluğu, yani hareketsizlik. Kahveyi evinize dahi sokmamanıza rağmen bütün günü oturarak geçiriyorsanız, selülit oluşumunu da maalesef engelleyemezsiniz. Bu durumda kahve selülit yapar demek doğru bir söz olmayacaktır. Ayrıca oluşmuş selülitleriniz varsa, Türk kahvesi ile peeling yaparak bölgedeki kan dolaşımını arttırabilirsiniz. Aynı şekilde bölgeyi soğuk su ile yıkamak da yine kan dolaşımını hızlandırır ve selülit oluşumunu engeller.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi