Faydaları
Kadınlarda ve Erkeklerde Cinsel İsteksizlik

Kadınlarda ve Erkeklerde Cinsel İsteksizlik

Doğa gereği yaşamın devamlılığını sağlayan ve vücudun karşılanması gereken bir ihtiyacı olan cinsel birliktelik günümüzde en popüler rahatsızlar arasında ‘’cinsel isteksizlik’’ olarak görünmektedir. Bu isteksizlik toplumda paylaşılamayan ayıp kavramı ile çatışarak kişinin yıkılacak bir duvar şeklinde olan bu sorunu yıkılamayacak bir duvar haline döndürerek kendi iç dünyasında da zıtlıklar yaşamasına neden olmaktadır. Sosyal yaşantı alanlarını […]

Doğa gereği yaşamın devamlılığını sağlayan ve vücudun karşılanması gereken bir ihtiyacı olan cinsel birliktelik günümüzde en popüler rahatsızlar arasında ‘’cinsel isteksizlik’’ olarak görünmektedir. Bu isteksizlik toplumda paylaşılamayan ayıp kavramı ile çatışarak kişinin yıkılacak bir duvar şeklinde olan bu sorunu yıkılamayacak bir duvar haline döndürerek kendi iç dünyasında da zıtlıklar yaşamasına neden olmaktadır. Sosyal yaşantı alanlarını etkisi altına alarak başarı noktasında olumsuzluklar yaşanmasına etki ettiği gibi psikolojik olarak da kişinin ilişkilerini ve ruh halini negatif yönde yönlendirmektedir. Cinsel isteksizlik erkeklerde görüldüğü gibi bayanlarda da görülmektedir. Cinsiyet farklılığı söz konusu olsa da yapılması gereken en doğru davranış baş edemediğimiz bir oranda karşı karşıya gelinmişlik varsa bir hekime başvurmanız gerçeğidir.

Cinsel İsteksizlik Nedenleri

Cinsel isteksizliğe neden olarak ilk sırayı yaşanılan stres temsil etmektedir. Yaşanılan strese neden olan etken ortadan kaldırılmasına paralel olarak sorunda ortadan kalkmaktadır. Düzensiz bir beslenme ve uyku sorunlarınız söz konusuysa isteksizlik ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Cinsel isteksizlik eğer yaşadığınız bir sağlık sorununa dayanmıyorsa yaşantınızı gözden geçirerek yanlışları yok etmeniz gerekmektedir. Cinsel uyarılmayı etkileyen ilaç kullanımlarınızın etkisini göz ardı etmeden gerekli durumların dışında kullanmamanız gerekmektedir.

Cinsel İsteksizlik

Yaşadığınız yorgunlukların neden olduğu fazla yorulma eğiliminden uzaklaşarak beyninizi ve ruhunuzu dinlenmeye alma adına kendinize sağlıklı bir zaman ayırma ilkesini benimsemeniz gerekmektedir. Çeşitli nedenlerden dolayı kendinize arkadaş edindiğiniz bir diyet şekliniz varsa gözden geçirerek ağır diyetlerden uzaklaşmanız gerekmektedir. Bilinen ve arka plana atılan bir gerçek var ki oda kullanılan alkol vb. alışkanlıkların fazlasıyla kişinin hayatında yer edinmesidir. Genellikle bulunulan rahatsız edici beyin karmasından uzaklaşmak ve rahatlamak adına sığınılan bu alışkanlıklar maalesef cinsel yaşantıyı etkisi altına alarak isteksizlik sergileyebilmektedir. Beraberlik yaşadığınız kişi ile oturtamadığınız bir iletişim sorununuz varsa güçlü bir şekilde isteksizlik sinyallerinin yaşanması söz konusudur.  Unutmamalı ki fiziksel bir birleşimin gerçekleşmesi için öncelikle duygu kavramının var olması gerekmektedir. Birlikteliklerdeki olması gereken canlılığın yitirilmemesi adına daima değişiklilere yer verilmesi gerektiği de dikkate alınmalıdır.

Her ne kadar oluşan cinsel isteksizlik bayanlarda ve erkeklerde farklı isimlerle anılsa da ortak kilit nokta bedensel ya da ruhsal nedenlerle ortaya çıkması gerçeğidir. Gerekli olan çözümler gerçekleştirmediği sürece her defasında daha çok artan sorunlarla karşılaşılmak zorunda kalınır ve illaki bu sorunla yüzleşmek zorunda kalınacağından dolayı gerekli çözümleri sorunlar artmadan sağlanılması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi