Faydaları
Islak Makyaj Uygulaması

Islak Makyaj Uygulaması

Islak makyaj uygulaması cildin parlak bir görünüm kazanmasına yardımcı olmaktadır. Özellikle pek çok ünlülerin tercihi ıslak makyaj uygulaması olmaktadır. Bu makyaj uygulaması parlak bir ten ile kişinin daha ön planda olmasına ve tüm dikkatleri üzerine çekmesine yardımcı olmaktadır. Islak makyaj uygulaması çok kolay bir yöntemdir ve ıslak görünümlü makyaj elde edebilmek için yeni makyaj malzemelerine […]

Islak makyaj uygulaması cildin parlak bir görünüm kazanmasına yardımcı olmaktadır. Özellikle pek çok ünlülerin tercihi ıslak makyaj uygulaması olmaktadır. Bu makyaj uygulaması parlak bir ten ile kişinin daha ön planda olmasına ve tüm dikkatleri üzerine çekmesine yardımcı olmaktadır.

Islak makyaj uygulaması çok kolay bir yöntemdir ve ıslak görünümlü makyaj elde edebilmek için yeni makyaj malzemelerine gerek yoktur. Elinizde bulunmakta olan makyaj malzemeleri ile ıslak makyaj görünümü sağlamanız mümkündür. Normalde aydınlatıcı adı verilmekte olan parlak bazların kullanılması gerektiği söylenmiş olsa da aynı görünüm ışıltılı beyaz bir far ve nemlendirici bir krem ile de elde edilebilmektedir.

Islak Makyaj Görünümü İle İlgili Bilinmesi Gereken Hileler

Islak makyaj uygulamasının bilinmesi gereken bir takım hileleri bulunmaktadır. Bu hileler ile daha güzel bir görünüme kavuşmak çok daha kolay ve başarılı olmaktadır. Bunlar; cildi nemlendirmek, fondöten uygulaması, aydınlatıcı ve allık uygulaması.

  • Cildi Nemlendirmek; ıslak makyaj uygulamasında mutlaka yapılması gereken en önemli unsurdur çünkü pul pul olmuş olan bir cildin üzerine ıslak makyaj uygulaması yapıldığı zaman pek hoş bir görünüm ortaya çıkmaz. Bu yüzden makyaj uygulamasına başlamadan önce ilk olarak cildi nemlendirmek gerekir. Cilt temizlenerek ardından cilt tipine uygun nemlendiricini kullanılmalıdır.
  • Fondöten uygulaması; nemlendirici sonrasında tüm yüze uygulanmalıdır. Cilt bakım yağı ve cilt bakım serumu uygulamasından sonra fondöten uygulaması yapılırsa daha ıslak bir makya görünümü elde edilebilir.
  • Aydınlatıcı ve allık uygulaması; yanaklara canlı bir renk katabilmek için özellikle pembe tonu allık uygulaması kullanılabilir. Aydınlatıcı ise kaş kemiğine, elmacık kemiklerinin üzerine, alına ve çeneye ufak bir dokunuş ile uygulanmalıdır.

Islak Makyaj Uygulamasının Özellikleri

Islak makyaj uygulaması son dönemin en çok konuşulmakta olan makyaj uygulamalarından biridir. Bu makyaj uygulaması yüzün bazı noktalarını belirginleştirmek ve ıslak görünüm etkisi yaratmak için uygulanmaktadır. Islak makyaj uygulamasındaki amaç cildin ışıltısını ortaya çıkartmak olduğu için göz ve dudak makyajının sade olması gerekmektedir. Gözlere bol miktarda maskara, dudaklara ise ıslak görünümü pekiştirmek için parlatıcı uygulayarak makyaj sonlandırılabilir.

Bir önceki yazımız olan Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Evde Yapabilecekleriniz başlıklı makalemizde siyah nokta bandı, siyah nokta maske ve siyah nokta nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/