Faydaları
İlişkide Sertleşme Bozukluğu

İlişkide Sertleşme Bozukluğu

Sertleşme bozukluğu yada ereksiyon olamama durumu ilişki sırasında veya öncesinde oluşan, eşleri rahatsız eden bir sorundur.Bu sorun sürekli olabileceği gibi bazı zamanlarda da olabilir.İlişkinin başında sertleşip ilişki devam ederken sertliği sağlayamam sorununa sertleşme bozukluğu denir.Bu sorun psikolojik nedenlerle olabildiği gibi başka nedenlerden de olabilir.Sertleşme bozukluğu sürekli olursa kişide cinsel ilişkiye soğuma ve erken boşalma görülebilir. […]

Sertleşme bozukluğu yada ereksiyon olamama durumu ilişki sırasında veya öncesinde oluşan, eşleri rahatsız eden bir sorundur.Bu sorun sürekli olabileceği gibi bazı zamanlarda da olabilir.İlişkinin başında sertleşip ilişki devam ederken sertliği sağlayamam sorununa sertleşme bozukluğu denir.Bu sorun psikolojik nedenlerle olabildiği gibi başka nedenlerden de olabilir.Sertleşme bozukluğu sürekli olursa kişide cinsel ilişkiye soğuma ve erken boşalma görülebilir.

Genç nüfus da daha az görülen bu sorun yaşın ilerlemesiyle birlikte daha sık görülmeye başlar.Kişiler de daha çok erken boşalma görülmesine rağmen bu sorun ilişkiye engel olmamaktadır.Günümüz de bu rahatsızlığı kimseye söyleyemem ve içine atma durumu vardır.

Sertleşme sorununun nedenleri :

Alkol,sigara, uyuşturucu madde kullanımı

Damarlarda daralma ve buna bağlı olarak oluşan damar hastalıkları

Şeker hastalığı

Sinirsel ve beyinsel hastalığı olan kişiler

Sinir sistemini etkileyen ilaçların kullanımı

Ereksiyon olamama sorunun tedavisi

Sertleşme sorunun tedavisi kişide ki duruma göre değişebilir.Kişi de bedensel,zihinsel veya psikolojik bir rahatsızlık varsa önce bunlar tedavi edilmelidir.Doğal yolla oluşan nedenlerde ise ilaç tedavisi önerilir.Daha detaylı bilgi ve tedavi için doktorunuza danışmanızı öneririr.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi