Faydaları
İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır?

İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır?

Yüzyıllardan bu yana uygulanan bir epilasyon yöntemi olan iğneli epilasyon, makineye bağlanan bir iğneye akım verilerek tüy köklerinin yakılması ve sonra cımbız ile yakılan tüyün alınması ile gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu uygulama, genellikle lazer epilasyon yönteminin görmediği bölgelerde ve tüylerde uygulanır. Lazer yaptırıp da başarılı bir sonuç alabilmeniz için, tüylerinizin uygulama öncesi alınması gerekir ve […]

Yüzyıllardan bu yana uygulanan bir epilasyon yöntemi olan iğneli epilasyon, makineye bağlanan bir iğneye akım verilerek tüy köklerinin yakılması ve sonra cımbız ile yakılan tüyün alınması ile gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu uygulama, genellikle lazer epilasyon yönteminin görmediği bölgelerde ve tüylerde uygulanır. Lazer yaptırıp da başarılı bir sonuç alabilmeniz için, tüylerinizin uygulama öncesi alınması gerekir ve bölgedeki tüylerin siyah, kalın tüyler olması gerekir. Ayrıca esmerlerde daha başarılı sonuç alınırken, lazer sonrası tüylerin tamamen yok olması garantisi yoktur.

İğneli Epilasyon Kimlere Yapılır? 

Oysa iğneli epilasyon, sarışın, kızıl, kumral, esmer her türlü kişiye, her türlü tüy tipine, hatta ayva tüylere bile uygulanır. Kıl kökünü yakarak gerçekleştirildiği için de iğneli epilasyon yapılan bölgede tüyler %100’e yakın bir oranda yok olur. Böylece siz de istenmeyen tüylerden kurtulmuş olursunuz. İstanbul’da iğneli epilasyon merkezi arıyorsanız, Anadolu yakasında Dharma Med epilasyon merkezini öneriyorum. Bu konuda oldukça başarılı sonuçlar vaat eden ve oldukça hijyenik bir çalışma ortamı bulunan merkezde iğneli epilasyon fiyatı dakika başı 2.5 TL olarak ücretlendiriliyor. İster 2 günde bir gidip 15-20 şer dakika farklı bölgelere uygulatın, isterseniz de tek seansta bir saat dayanıp büyük yol alın.

İğneli Epilasyon Acı Verir Mi? 

Kimileri iğneli epilasyonun hiç acımadığını, hatta uygulama yapılırken müzik dinlediğini falan söylüyor. Bacak gibi sert bölgelerde acı az olabilir, ancak yüz bölgesi için, sizin de cildiniz benim gibi hassassa, bir miktar acı duyacağınızı bilmelisiniz. Ama bu acı, cımbız ile kıl çekme acısına benziyor. Sadece tek tek bütün kıl köklerine uygulandığı için, o süreç biraz uzayabiliyor. Ama her bir kıl kökünde duyduğunuz acı, diğer kıl köküne geçildiği anda bitiyor. Yani kalıcı bir acı ya da ağrı olmuyor. Seans sonrası bölgeye 24 saat su değdirmemeniz gerekiyor. Sonraki günlerde de kabuk bağlayana kadar ılık su ile yıkanmaya özen gösterin. Bölgeye bepanthene plus krem sürmeyi de ihmal etmeyin.

Bir önceki yazımız olan Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Evde Yapabilecekleriniz başlıklı makalemizde siyah nokta bandı, siyah nokta maske ve siyah nokta nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM