Faydaları
İdrar Yollarında Yanma Neden Olmaktadır ?

İdrar Yollarında Yanma Neden Olmaktadır ?

Kadın veya erkek ayırtmaksızın sıklıkla görülebilen rahatsızlıkların başında idrar yollarında yanma gelmektedir.Halk arasında idrar torbası olarak bilinen mesaneden başlayarak idrarın çıktığı cinsel organa kadar olan yola idrar yolları denir. İdrar yollarında oluşan yanmanın nedenlerinin başında iltihaplanma,sistit,cinsel yolla bulaşan hastalıklar gelmektedir.Kadınların idrar yolları daha kısa olduğu için bu rahatsızlığa daha çok yakalanmaktadırlar.İdrarda yanma, idrara çok çıkma, […]

Kadın veya erkek ayırtmaksızın sıklıkla görülebilen rahatsızlıkların başında idrar yollarında yanma gelmektedir.Halk arasında idrar torbası olarak bilinen mesaneden başlayarak idrarın çıktığı cinsel organa kadar olan yola idrar yolları denir.

İdrar yollarında oluşan yanmanın nedenlerinin başında iltihaplanma,sistit,cinsel yolla bulaşan hastalıklar gelmektedir.Kadınların idrar yolları daha kısa olduğu için bu rahatsızlığa daha çok yakalanmaktadırlar.İdrarda yanma, idrara çok çıkma, az az idrar yapma şikayetleri bir enfeksiyon habercisi olabilir.

Bu gibi rahatsızlıklar gözlemlenildiği anda aile hekiminize veya bir üroloji uzmanına gözükmeniz de fayda bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Bu gibi rahatsızlıklar insanı ciddi derecede rahatsız eder, idrar yolları enfeksiyonlarının devamı halinde böbreklere ciddi zarar verilebilinir. Bu yüzden insanların bu tür şikayetleri olduğu zaman geciktirmeden bir sağlık kuruluşuna gidip tedavi görmesi gerek.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi