Faydaları
Hurma Diyeti İle Kilo Verme Zayıflama

Hurma Diyeti İle Kilo Verme Zayıflama

Hurma Diyeti İle Kilo Verme Zayıflama Peygamber Efendimiz zamanından beri bilinen en eski besinler arasında olan hurmanın faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Hurma içinde lif, şeker, protein, yağ gibi ana besin kaynakları dışında 15 farklı mineral ve birçok vitamin içeriyor. Günlük ihtiyacımız olan tüm hayat besinleri barındırdığından hurma diyeti ile zayıflamak mümkün. Hurma Diyeti Yaparak Kaç […]

Hurma Diyeti İle Kilo Verme Zayıflama Peygamber Efendimiz zamanından beri bilinen en eski besinler arasında olan hurmanın faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Hurma içinde lif, şeker, protein, yağ gibi ana besin kaynakları dışında 15 farklı mineral ve birçok vitamin içeriyor. Günlük ihtiyacımız olan tüm hayat besinleri barındırdığından hurma diyeti ile zayıflamak mümkün.

Hurma Diyeti Yaparak Kaç Kilo Verilir?

Uzun süren diyetler sizi de sıkıyor ve amacınıza ulaşamıyorsanız, hurma diyetini denemenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü bu diyet genellikle bir hafta sürüyor. Hurma diyeti ile kilo verenler bir haftada 3-5 kilo arası verdikleri söylüyor. Hurma diyeti gözünüzü korkutabilir. Çünkü bir hafta boyunca yoğurt dışında diğer hiçbir besine yer yok.  Ancak Ramazan aylarının vazgeçilmez besini hurma açlık hissinizi yok edecektir. Bilim adamları insanının sadece su ve hurma ile yıllarca yaşayabileceğini belirtiyor.

Hurma ile zayıflama formülü
Hurma ile zayıflama formülü

Hurma Diyet Listesi

Hurma ile zayıflama formülü olan bu liste çok basit ve 7 gün boyunca sabah, öğle, akşam hep aynı tekrar ediyor.

Sabah, öğle, akşam; 7 hurma ve 1 kase yağsız

Tüm öğünler aynı şekilde tekrarlanıyor günde 3 kase yağı alınmış yoğurt ve 21 hurma yeme hakkınız bulunuyor.

Hurma Diyeti İle Birlikte Tüketilen Besinler

Hurma diyeti yaparken günlük su ihtiyacınızı bolca karşılayabilirsiniz. Onun haricinde şekersiz yeşil çay gibi çeşitli bitki çayları veya meyve çaylarını tüketebilirsiniz. Çayları tüketirken çok abartmamalı günde birkaç bardağı geçmemelisiniz. Diyetinizi yaparken halsizlik, yorgunluk hissetmezsiniz. Çünkü hurma ve yoğurt vücudunuz için gerekli olan tüm mineral ve vitaminleri üzerinde barındırır. En çok sorulan soru; hurma diyeti kaç gün yapılmalı? Hurma diyeti yaparken dikkat etmeniz gereken nokta diyeti bir haftadan fazla sürdürmemeli 2 hafta ara vererek devam etmelisiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Zayıflamak Kanser Riskini Azaltıyor başlıklı makalemizde Kanserin Nedenleri, Obezite Ve Kanser ve Zayıflamak Kanser Riskini Azaltır Mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/