Faydaları
Hamilelik belirtileri ne zaman başlar

Hamilelik belirtileri ne zaman başlar

Yazının sonunda değinmek istediğimiz bir konuyu yazının başında aydınlatmak istedik. Hamilelik belirtileri, internet üzerinde sık aratılan ve  çok fazla yorum yapılan bir konudur. Bu sebeple çok fazla araştırma yapmak sizi psikolojik olarak yıpratabilir. Her zaman olduğu gibi hamilelik sorunları söz konusu olduğunda doğrudan bir doktora müracaat etmeniz gerektiğinin altını çiziyoruz. Buna rağmen bazı belirtiler herkesçe […]

Yazının sonunda değinmek istediğimiz bir konuyu yazının başında aydınlatmak istedik. Hamilelik belirtileri, internet üzerinde sık aratılan ve  çok fazla yorum yapılan bir konudur. Bu sebeple çok fazla araştırma yapmak sizi psikolojik olarak yıpratabilir. Her zaman olduğu gibi hamilelik sorunları söz konusu olduğunda doğrudan bir doktora müracaat etmeniz gerektiğinin altını çiziyoruz. Buna rağmen bazı belirtiler herkesçe bilinir ve hamileliğin girişi olarak da adlandırılabilir. Bunları sizin için derledik.

Beklenen adetin gecikmesi bazı durumlarda hamile olmasanız bile gerginlikten mide bulantısı ve kusma gibi durumların oluşmasına neden olabilir. Hamilemiyim? Sorusunu soranlar genellikle bu konuda danışacak bir yakınları bulunmadığı için stres yaparlar. Sizler için hamileliğin bütün belirtilerini araştırdık.

Hamilemiyim En Erken Nasıl Anlarım ?

Pek çok kişiyi harekete geçiren en önemli belirti hiç şüphesiz beklenilen adetin gecikmesidir. Bu konuda günler ilerledikçe bir stres oluşmaya ve kişide gerilmeye başlayacaktır. Bazı durumlarda adetin gecikmesi hamilelikten kaynaklandığı gibi bazı durumlarda gerginlikten de kaynaklanabilir. Eğer normal bir döngü içerisinde çok fazla gecikmeden adet oluyorsanız test yapmanızı öneriyoruz.

Hamilemiyim adet mi olacağım ?

Bazı durumlarda ise hamileliğin belirtileri arasında adetin normal özelliklerinin dışına çıkması da sayılabilir. Miktarın azalması yada artması, görülme zamanının değişmesi gibi özellikler de hamileliğin belirtilerinden sayılabilir.

Bulantı ve sıklıkla kusma halk arasında hamileliğin en sık görülen belirtileri arasında yer almaktadır. Oysa ki bu durumda yazımızın başında da belirttiğimiz gibi aşırı gerginlikten de ortaya çıkabilir. Bu durum kesinlikle rahat olmanız şeklinde yorumlanmamalıdır. Çoğunlukla bir test bu sıkıntı hakkında daha detaylı bir bilgi verecektir.

hamilemiyim

Hamilemiyim kafayı yicem

Meme bölgesinde dolgunluk ve aşırı hassasiyet hissi hamilelik belirtileri arasında sayılabilir. Aynı şekilde karnın iç kısmında ve alt bölgesinde dolgunluk ve hassasiyet oluştuysa da dikkat edilmelidir.

Hamileliğin başka belirtileri arasında hiç şüphesiz sık idrara çıkma da sayılabilir. Anne adaylarının büyük bir çoğunluğu hamileliğin ilk günlerinde sık idrara çıkmaya başlarlar.

Hamilemiyim acaba nasıl anlarım ?

Aynı zamanda yorgunluk çekiyorsanız bu durum da hamile olduğunuza işaret olabilir. Böyle bir sorun ortaya çıktığı zaman eczanelerde satılan testlerden kolaylıkla kendiniz hamilelik testi yapabilirsiniz. Böylesine uzun süreli bir sorunu kolaylıkla çözmek için hamilelik testi tek başına yeterli olacaktır. Fakat her şeye rağmen bu testlerinde yüzde yüz sonuçlar vermediğinin altını çizelim. Böyle bir sonuca güvenememeniz durumunda ve hala belirtiler devam ediyorsa doğrudan doktorunuza danışmanızı tavsiye ediyoruz. En mantıklı işlemleri doktorunuz yapacak ve hamile olup olmadığınız hakkında diğer testlere sizi yönlendirecektir. Zaman kaybetmeksizin doktora başvurmanız ilerde pişman olmanızın da önüne geçer.

Bir önceki yazımız olan Doğum Sonrası Depresyon - Depresyondan korunma Yolları başlıklı makalemizde bebek sonrası hüznü, bebek sonrası hüznü nasıl geçer ve doğum sonrası depresyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi