Faydaları
Hamilelik Dönemine Hazırlık

Hamilelik Dönemine Hazırlık

Hamile kalma şansınızı sağlık alışkanlıklarınız etkileyebilir.Hamile kaldığınızda siz ne kadar sağlıklıysanız bebeğiniz de o kadar sağlıklı olur. Etken 1: SİGARA Sigarayı bırakın.Sigara hem kadın hem de erkek üretkenliğini azaltır,düşük,erken doğum,ani bebek ölümü sendromu gibi olasılıkları arttırır. Etken 2:ALKOL Alkolü bırakın.Kısırlık ve düşük yapma riskini arttırır,zihinsel gerilik ve küçük bebek doğumuna neden olabilir. Etken 3:UYUŞTURUCU Uyuşturucu […]

Hamile kalma şansınızı sağlık alışkanlıklarınız etkileyebilir.Hamile kaldığınızda siz ne kadar sağlıklıysanız bebeğiniz de o kadar sağlıklı olur.

Etken 1: SİGARA

Sigarayı bırakın.Sigara hem kadın hem de erkek üretkenliğini azaltır,düşük,erken doğum,ani bebek ölümü sendromu gibi olasılıkları arttırır.

Etken 2:ALKOL

Alkolü bırakın.Kısırlık ve düşük yapma riskini arttırır,zihinsel gerilik ve küçük bebek doğumuna neden olabilir.

Etken 3:UYUŞTURUCU

Uyuşturucu madde kullanmayın.Üretkenlik azalır,düşük ve prematürre doğum riskini arttırır.

Etken 4:AŞIRI KİLO

Doktor kontrolünde kilo verin.Aşırı kilolu olmak yumurtlama sorunlarını,gebelik diyabeti,hipertansiyon,sezaryen ameliyatı gibi riskleri arttırır.

Etken 5:AŞIRI ZAYIFLIK

Doktor kontrolünde kilo alın.Aşırı zayıf olmak yumurtlamayı olumsuz etkiler,prematürree doğum ve düşük riskini arttırır.

Etken 6:FOLİK ASİT EKSİKLİĞİ

Sinirsel tüp bozukluğuna yol açabilir.Hamile kalmadan 1 ay önce her gün ve gebeliğin ilk üç ayı boyunca 400 mikrogramlık vitamin takviyesi alın.

Etken7: SPOR

Haftada üç kez spor yapın.Vücudunuzu hamileliğin fiziksel stresine karşı hazırlar.

Etken8:BESLENME

Sağlıklı beslenme normal ağırlıkta bir bebek doğurma şansını arttırır.

Etken9:KIZAMIKÇIK VEYA SU ÇİÇEĞİ HASTALIĞI

Hamile kalmadan en az 3 ay önce bu hastalıklara bağışıklık kazanın.Gebelik esnasında bu hastalıklardan birine yakalanmak cenine zarar verebilir.

Bir önceki yazımız olan Yeni Doğan Bebeklerde Kabızlık Sorunu başlıklı makalemizde 2 aylık bebeklerde kabızlık, 3 aylık bebeklerde kabızlık ve bebek kabızlık nasıl giderilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/