Faydaları
Hamileliğin Öğrenilmesi İçin İdrar Testi Nasıl Yapılır ?

Hamileliğin Öğrenilmesi İçin İdrar Testi Nasıl Yapılır ?

 İdrar testi, hamilelik testleri arasında en pratik olanıdır. Kendi imkanlarınızla yapabileceğiniz bir test olmasının yanı sıra son derece pratik bir şekilde kullanılabilir. Tüm bunların yanı sıra oldukça güvenli sonuçlar veriyor olması bakımından da tavsiye edilir. Fakat hamilelik testi yapmadan önce bilinmesi gereken bazı püf noktalar olduğu unutulmamalıdır. Öncelikle adet gecikmesinin periyodu hakkında bilgi sahibi olmak […]

 İdrar testi, hamilelik testleri arasında en pratik olanıdır. Kendi imkanlarınızla yapabileceğiniz bir test olmasının yanı sıra son derece pratik bir şekilde kullanılabilir. Tüm bunların yanı sıra oldukça güvenli sonuçlar veriyor olması bakımından da tavsiye edilir.

Fakat hamilelik testi yapmadan önce bilinmesi gereken bazı püf noktalar olduğu unutulmamalıdır. Öncelikle adet gecikmesinin periyodu hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Adetiniz gecikmeye başlamadan önce değil, gecikmeye başladıktan sonra bu testi uygulamanız son derece önemli olmaktadır. Genellikle dört veya beş günlük bir gecikme ideal süre olarak ortaya çıkar.

Bir diğer husus ise aldığınız testin markası ve ne kadar güvenilir olduğudur. Bu hususta kesinlikle eczaneden ve bilindik markalardan tercih etmeniz gerektiğini hatırlatmakta fayda var. Aynı zamanda testin içerisinde bulunan kullanma kılavuzu düzgün bir şekilde okunmalıdır. Düşük bir ihtimal olsa bile bazı testlerde farklılık göründüğü bilinmektedir.

Hamileliğin Öğrenilmesi İçin İdrar Testi Nasıl Yapılır ?

İdrar, kesinlikle temiz bir plastik bardak veya cam bardak içerisine yapılmalıdır. Daha sonrasında ise düz bir şekilde tutulan test çubuğunun üzerine birkaç damla idrar damlatabilirsiniz. Bu konuda kullanılan markanın kalitesine bağlı olarak damlalık çıkmaktadır. Eğer ki damlalık çıkmadıysa temiz bir cisim yardımıyla işaretlenen bölgeye aşırıya kaçmadan damlatmakta aynı görevi görecektir.

Hamileliğin Öğrenilmesi İçin İdrar Testi Nasıl Yapılır ?

Genellikle bu işlem tamamlandıktan en fazla beş dakika sonra sonuç net bir şekilde görülmektedir. Güvenmeme durumunda daha sağlıklı olan yöntemleri de uygulayabilirsiniz.

Hamilelik testinde kaç çizgi gebelik anlamına gelir?

Teste baktığınız zaman eğer tek çizgi görüyorsanız gebelik yok anlamına gelir. Eğer ki çift çizgi göründüyse o zaman gebelik var anlamındadır. Eğer ki test üzerinde herhangi bir çizgi bulunmadıysa veya çok aşırı silik çizgiler ortaya çıktıysa testi yeniden yapmak zorunda olduğunuz anlamına gelmektedir.

– İdrarı damlattıktan sonra 2-5 dakika kadar bekleyin. Bekledikten hemen sonra sonucu görebilirsiniz.

– Sonuç okuma bölümünde tek çizgi belirirse gebelik yok anlamına gelir. Çift çizgi belirirse gebelik var anlamına gelir. Çizginin bir tanesinin soluk olması gebeliğin çok yeni olabileceği anlamına gelir. Hiç bir çizgi görülmemesi testin geçersiz olduğu anlamına gelir, yeniden test yapmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/