Faydaları
Hamileliğe Hazırlık Dönemi

Hamileliğe Hazırlık Dönemi

Çocuk sahibi olmaya karar verdikten sonra dikkat edilmesi gereken son derece önemli noktalar bulunmaktadır. Bunları sizin için değerlendirerek hamileliğe hazırlık yaparken nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini detaylı olarak masaya yatırmak istedik. Bazı çiftler çocuk sahibi olmak için çok fazla beklemezken bazı çiftlerin ise bir süre daha bu durumu uzatmaya karar vermesi dikkat çeker. Bu bakımdan […]

Çocuk sahibi olmaya karar verdikten sonra dikkat edilmesi gereken son derece önemli noktalar bulunmaktadır. Bunları sizin için değerlendirerek hamileliğe hazırlık yaparken nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini detaylı olarak masaya yatırmak istedik. Bazı çiftler çocuk sahibi olmak için çok fazla beklemezken bazı çiftlerin ise bir süre daha bu durumu uzatmaya karar vermesi dikkat çeker. Bu bakımdan nelere dikkat etmeli nasıl beslenmeli kimden yardım almalı gibi akıllara gelen her türlü soruyu detaylı bir şekilde cevaplandırmaya çalıştık.

Hamileliğe Hazırlık Dönemi

 • Bu sorunların ortaya çıkarılmasında da yine adım adım ilerleyecek ve nasıl bir yol izlenmesi gerektiğine bu şekilde karar vereceğiz.
 • Öncelikli olarak doktor yardımının son derece büyük bir öneme sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Özellikle en sık yapılan yanlış doktora geç başvurmaktan geçer. Doktor korkusu hayatımızın her alanında olduğu gibi hamileliğin ilk zamanlarında da ön plana çıkar.
 • Özellikle anne adayı hamile kaldıktan sonra doktora giderek yardım almak ister. Oysa ki hamileliğe karar vermeden önce yapılması gerekenler ve beslenme grafiğinin belirlenmesi gibi pek çok konuda doktorunuzdan yardım alabilirsiniz.
 • Yapılan bir takım testler sonucunda vücudunuzda bulunan eksiklikler göz önünde bulundurulacak ve nasıl bir yol izlenmesi gerektiğine karar verilecektir. Özellikle doktorunuzun size sağlayacağı ilk yardım çiftin folik asit kullanım miktarının belirlenmesi ile ortaya çıkar. Hamile kalmanın sonrasında değil de öncesinde folik asit kullanılmaya başlanması bebek sağlığı açısından son derece büyük öneme sahip olacaktır.
 • Doktorunuz sizin kullanmanız gereken ilaçları ayrıntılı bir şekilde belirleyecektir. Çok basit görülen bir vitamin ilacı yada ağrı kesici bebeğiniz açısından çok ciddi bir sorun olabilir. Böylesine bir sorunla karşılaşmamak için doktorunuzdan destek alarak kullanmanız gereken tüm ilaçları detaylıca danışmalısınız.
 • Anne adayları radyasyonun yoğun olarak bulunduğu yerlerden uzak durmalıdır.
 • Sadece anne adayları için değil aynı zamanda gebelik süresince alkol ve sigara kullanımından uzak durmanız gerektiğini de hatırlatalım.
 • Anne adayı için düzenli olarak spor yapmanın son derece olumlu etkileri bulunmaktadır. Hem beden sağlığı hem de ruh sağlığı açısından bu durumun mantıklı bir şekilde değerlendirilmesi gerekir. Stresin önüne geçmek için düzenli olarak spor yapmak gerekir.

Hamileliğe Hazırlık Dönemi

Gebelik İçin İdeal İlişki Sıklığı

Gebeliğin oluşması için haftada iki kez birlikte olmak gerektiğini belirtelim. Aynı zamanda bir sene dolmadan ilişkinizde çocuk sahibi olamadıysanız strese girmemeli ve bir doktora danışmalısınız. Hamilelik dönemi hakkında bilgi sahibi olmak sizi hamileliğe hazırlık için bu konuda ortaya çıkan her türlü soru ve sorunu da ortadan kaldıracaktır. Düzenli bir hayat hem hamilelik açısından hem de stresiniz den kurtulmanız açısından son derece büyük bir öneme sahiptir.

Bir önceki yazımız olan Bebek Eşyaları ve İhtiyaçları başlıklı makalemizde bebek, bebek eşyaları ve bebek ihtiyaçları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM