Faydaları
Haftalık Diyet Programı Nasıl Yapılır?

Haftalık Diyet Programı Nasıl Yapılır?

Diyet programları hazırlanırken haftalık ya da 15 günlük listeler şeklinde hazırlanır ve ihtiyaç duyulması halinde yeniden ilk günden başlanarak diyete devam edilir. Kişiye özel olarak hazırlanması gereken diyetler egzersizler ile desteklenerek kısa sürede başarılı sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Sağlıklı ve dengeli beslenme unsurunun diyet sırasında da devam etmesi elzemdir. Metabolizmanın ve organların zarar görmemesi için sağlığın […]

Diyet programları hazırlanırken haftalık ya da 15 günlük listeler şeklinde hazırlanır ve ihtiyaç duyulması halinde yeniden ilk günden başlanarak diyete devam edilir.

Kişiye özel olarak hazırlanması gereken diyetler egzersizler ile desteklenerek kısa sürede başarılı sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Sağlıklı ve dengeli beslenme unsurunun diyet sırasında da devam etmesi elzemdir.

Metabolizmanın ve organların zarar görmemesi için sağlığın ön planda tutulması gerekmektedir. Yaşam şeklinize uygun bir haftalık kolay diyet listesi hazırlandıktan sonra listeye uygun beslenerek diyetinize başlayabilirsiniz.

Diyet Listelerindeki Öğünlerin Saatlerine Dikkat Edin

Genellikle sağlıklı diyet listelerinde üç ana ve üç ara öğün yer almaktadır. Bu öğünlerin zamanlarının geçirilmemesi diyetin başarılı olması için önem arz etmektedir. Farklı platformlardan kolayca ulaşabileceğiniz 1 haftada 5 kilo verdiren egzersiz programları ile diyetinizi destekleyebilirsiniz.

Ana öğünler ve ara öğünlerin saatleri belirlenirken metabolizmanın en hızlı olduğu saatler dikkate alınmaktadır. Sabah kahvaltısının saat sekizde yenmiş olması planlanmakta olup, bunun karşılığında akşam yemeğini yerken kahvaltıdan 12 saat sonrası dikkate alınmaktadır.

Sağlıklı kilo vermek isteyenler kesinlikle 1 haftada 10 kilo verdiren diyet listesi uygulamalarından uzak durmalıdır. Esas olan haftada başlangıçta 3-4, ilerleyen haftalarda en çok 2 kilo verdiren diyetlerdir.

Diyet Programınızda Her tür Vitamin ve Gıdaya Yer Verin

Tükettiğiniz gıdaların yarım yağlı ya da yağsız olmasına dikkat etmelisiniz. Tükettiğiniz ekmekler ise esmer ekmek kategorisinde olmalıdır. Çavdar, kepek ya da yulaf içerikli ekmekleri tercih etmelisiniz.

Kalsiyum, karbonhidrat, protein türevlerini her gün az miktarlarda da olsa tüketmeye özen gösterin. Porsiyonlarınızı küçültün ve beyaz şeker, un ve tuzdan uzak durun. Bu ayrıntılara dikkat ederek hazırlamış olduğunuz diyet listesi ile sağlıklı bir şekilde bir haftada 3 kilo verdiren diyet programınızı hazırlamış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Detoks Diyet Listesi İle Zayıflama Yöntemleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/