Faydaları
Hafızayı İyi Gelen Besinler Nelerdir ?

Hafızayı İyi Gelen Besinler Nelerdir ?

Özellikle çocuk yaşlardaki bireylerin bu konuda biraz daha dikkatli davranması gerekiyor ve ebeveynlere de büyük iş düşüyor diyebiliriz. Hafıza konusunda çocuk yaşta gelişim başlıyor ve beynin kıvrımları da bu dönemde gelişim kaydediyor, bu dönemlerde beslenme alışkanlığının kazanılması ve matematik zekanın belli kısmının oluşması için belli başlı ek gıdaların da yardımına ihtiyaç duyuyoruz. Elbette yalnızca gıdalar […]

Özellikle çocuk yaşlardaki bireylerin bu konuda biraz daha dikkatli davranması gerekiyor ve ebeveynlere de büyük iş düşüyor diyebiliriz. Hafıza konusunda çocuk yaşta gelişim başlıyor ve beynin kıvrımları da bu dönemde gelişim kaydediyor, bu dönemlerde beslenme alışkanlığının kazanılması ve matematik zekanın belli kısmının oluşması için belli başlı ek gıdaların da yardımına ihtiyaç duyuyoruz. Elbette yalnızca gıdalar ile destek almak ya da belli bir noktaya ulaşmak mümkün değil ancak destek bakımından omega 3 içeren besinler hafıza gelişiminde büyük pay sahibi diyebiliriz ve bu besinlerden bazılarına dilerseniz hep birlikte göz atalım. İlk besinimiz denizin en güzel canlılarından bir tanesi olan: Balık. Bu gıda ile birlikte balık yağının da hafıza gelişiminde payı çok büyük ancak o konuya ayrıca değinmek istiyorum.

Zengin minerallerin yer aldığı ve omega 3 desteğini en iyi şekilde sizlere sunan balık ile birlikte zeka geriliği gibi sorunlar kısa sürede çözülebiliyor. Sağlıklı beslenme için de tavsiye edilen bu gıdayı bizler de hafıza gelişimi için tavsiye listenize ekliyoruz. Bir diğer gıdamız ise: Yumurta. Yine mineral ve vitamin bakımından çok zengin olan bu gıda ürününün günde en az 2 kez tüketilmesi tavsiye ediliyor. Sabah ve akşam olmak üzere düzenli bir şekilde yumurta yediğiniz takdirde güçlü bir hafızaya sahip olabilir ve daha dinç bir hafızaya ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi