Faydaları
Gözlerde Sulanma Neden Olmaktadır ?

Gözlerde Sulanma Neden Olmaktadır ?

Gözleriniz de sürekli sulanma yada gözyaşı oluyorsa bunun sebebi, gözünüzün içerisinde bulunan bir yabancı cisim ya da gözünüz de oluşan herhangi bir tahribattan kaynaklanmaktadır.Bu durum göz yaşı kanalının tıkanmasına sebep olabilmektedir. Çok nadir görülen bir rahatsızlık olan göz yaşı kanalının tıkanması , bakterilerin enfeksiyona neden olmasıyla oluşur.Bu durum göz çevresinde ve burunda şişkinliğe neden olabilir.Böyle […]

Gözleriniz de sürekli sulanma yada gözyaşı oluyorsa bunun sebebi, gözünüzün içerisinde bulunan bir yabancı cisim ya da gözünüz de oluşan herhangi bir tahribattan kaynaklanmaktadır.Bu durum göz yaşı kanalının tıkanmasına sebep olabilmektedir.

Çok nadir görülen bir rahatsızlık olan göz yaşı kanalının tıkanması , bakterilerin enfeksiyona neden olmasıyla oluşur.Bu durum göz çevresinde ve burunda şişkinliğe neden olabilir.Böyle bir durumda doktorunuz genellikle antibiyotikli göz damlası vermektedir.

Baş ağrısı,sinüzit veya göz kuruluğundan dolayı da gözlerde sulanma oluşabilir.Sürekli sulanan gözünüz için bir doktora gitmeniz tavsiye edilir.Göz yaşı kanallarında  tıkanma olabilir ve bu durumu ameliyat gerektirebilir.

Bebekler de göz sulanması sıklıkla görülen bir durumdur.Bazı bebeklerde doğuştan göz yaşı kanalı tıkalı olabilmektedir ve bu durum çocuk 1 yaşına gelmeden kendiliğinden geçer. Şayet bu durumu geçmese yukarı da bahsettiğimiz gibi ufak bir ameliyat gerekebilir.

Bir önceki yazımız olan Urticaria Pigmentosa Hastalığı başlıklı makalemizde ciltte pembe lekeler, deri hastalıkları ve deri mastositoz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/