Faydaları
Göğsün Sol Tarafında Ağrı

Göğsün Sol Tarafında Ağrı

Göğsün Sol Tarafında Ağrı Karın ağrısı, baş ağrısı ya da bel ağrısı gibi ağrıları pek fazla önemsemeyiz, ancak kalp ve göğüs çevresindeki ağrılar bizi korkutabilir. Kimi zaman stres, yorgunluk gibi etkenlere bağlı olarak görülen göğsün sol tarafındaki ağrılar, bazı hastalıkların da habercisi olabilir. Peki, göğsün sol tarafında görülen ağrıların nedenleri nelerdir? Kalp çevresindeki ağrılar kimi […]

Göğsün Sol Tarafında Ağrı

Karın ağrısı, baş ağrısı ya da bel ağrısı gibi ağrıları pek fazla önemsemeyiz, ancak kalp ve göğüs çevresindeki ağrılar bizi korkutabilir. Kimi zaman stres, yorgunluk gibi etkenlere bağlı olarak görülen göğsün sol tarafındaki ağrılar, bazı hastalıkların da habercisi olabilir. Peki, göğsün sol tarafında görülen ağrıların nedenleri nelerdir?

 • Kalp çevresindeki ağrılar kimi zaman kalp hastalıklarının habercisi olabileceği gibi, bazen de gaz sıkışması, stres ya da sinir sıkışması da o bölgedeki ağrıların nedeni olabilir.
 • Göğsün sol tarafında ağrı, iki gruba ayrılabilir. Bunlardan biri kardiyovasküler nedenlerdir. Bu ağrılar, kalp kasına giden kan miktarının azalması ile ortaya çıkar. Kalbin daha fazla oksijene ihtiyaç duyduğu zamanlarda, özellikle spor yaparken ve spor sonrasında bu tarz ağrılar ortaya çıkabilir. O bölgede ağrı hissediyorsanız, doktorunuza başvurmanızı tavsiye ediyoruz.
 • Göğsün sol tarafındaki ağrılar, kalp krizinin de habercisi olabilir. Ancak kalp krizinin belirtileri olarak bu ağrılar yalnızca göğsün sol tarafında değil, boyun, kol, omuz ve sırt bölgelerinde de ağrı ve kasılmalar hissedilebilir.

Göğsün Sol Tarafında Ağrı

 • Sinir sıkışması da göğsün sol tarafındaki ağrıların nedenleri arasında yer alıyor. Gaz sıkışması ile meydana gelen sinir sıkışmalarının nedeni, kişinin ters bir hareket yapması ya da egzersiz sırasında yapılan zorlayıcı hareketler olabilir. Sinir sıkışması da göğüs bölgesinde ağrılara neden olabilir.
 • Kişinin aldığı darbelere bağlı olarak, göğsün sol tarafında ağrı meydana gelebilir. Bu, göğüs kemiğinin zarar görmesine neden olan darbeler olabilir. Kaburgaların zarar gördüğü bu darbeler sonucunda, göğüs bölgesinde sıkışma ve ağrılar meydana gelir.

Göğsün Sol Tarafında Ağrı konusunu burada noktalıyoruz,aklınıza takılan bir soru olursa aşağıdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

 1. 2 haftadır sol göğsünün üstünde ve koltuk altimda agri var kardiyolojiye gittim bi sorun yok bu agrilar neden olabilir

  • Aynısı dediklerini bende de var kalbe baktılar birşey yok dediler. Peki nerden geliyor bu ağrılar? dedi ki:

   Benim sol tarafımda kalbimin alt kısmınsda ağrı var.böyle iğne batar gibi oluyor. arada bir nefes alırken geliyor. Birde koltuk altında da iki yerde ağrı var. Bir de acayip yorgunluk var. Sanki hiç uyumamışım gibi..

 2. Slm benim sol gogsumun ust kisminda kemiklerin irada agri oluyo arada cok hizli kalbim atiyo zanki kuş gibi sonra geciyo derin nefes aldan agrim yok sol tarafima yattan sanki olcekmis gibi geliyo dr onceden gittim bisey yok dediler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/