Faydaları
Ginera  Kullanımı ve Yan Etkileri

Ginera Kullanımı ve Yan Etkileri

Geçtiğimiz günlerde bir okuyucumuz bizden acil olarak yardım istediğini belirttiği bir mail attı. Mailinde Ginera tablet kullandığını günden bu yana oldukça sinirli davranışlar sergilediğini ve mide yanmasının arttığını belirtiyordu. Nasıl bir yol izlemesi gerektiğini soruyor ve bu konuda hızlı bir şekilde cevap beklediğini belirtiyordu. Bizde ona Ginera tabletin yan etkilerinin oluşmaya başladığını ve bir an […]

Geçtiğimiz günlerde bir okuyucumuz bizden acil olarak yardım istediğini belirttiği bir mail attı. Mailinde Ginera tablet kullandığını günden bu yana oldukça sinirli davranışlar sergilediğini ve mide yanmasının arttığını belirtiyordu. Nasıl bir yol izlemesi gerektiğini soruyor ve bu konuda hızlı bir şekilde cevap beklediğini belirtiyordu. Bizde ona Ginera tabletin yan etkilerinin oluşmaya başladığını ve bir an önce bir doktora gitmesi gerektiğini söyledik.

Doğum kontrol hapları sıklıkla benzer yan etkiler gösteriyor. Bu bir anlamda içeriklerinin aynı olması ve kişi üzerinde aynı etkileri bırakmasıyla paralellik taşıdığı için ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Ne yazık ki ülkemizde bayanlar doğum kontrol yöntemlerinde sıklıkla partnerleri tarafından yalnız bırakıldıkları için bu konuda tecrübeli gördükleri insanlardan yardım almaya çalışıyorlar. Fakat bilinmeyen nokta şudur ki her ilaç her bünye üzerinde aynı etkileri göstermez.

Bazı bünyelerde Ginera kullanıldığı zaman herhangi bir yan etki ortaya çıkmazken bazı bünyelerde kilo alımı ve obeziteyi tetikleyici etkileri olduğunu söylemek söz konusu olmaktadır. Bu durum daha önceki ruh hali ve diğer etmenlerle birleşir. Gelelim Ginera tabletin yan etkilerine genellikle bu ilacın yan etkileri basit bir şekilde atlatıldığı gibi bazı durumlarda oldukça ciddi etkilerde gösterebilir.

Kilo alımı, memelerde hassasiyet ve akıntının yoğunlaşması sıklıkla görülen etkileri arasında yer alır. Bazı durumlarda ruhsal dalgalanmalar yaşandığı da rapor edilmiştir. Bunun yanı sıra kişide mide bulantısı ve baş ağrısı da ortaya çıkabilir. Daha önce ki doğum kontrol ilaçları hakkında bilgiler iletirken yazdığımız bir konuyu tekrarlamamız gerekirse, her ilaç her bünyede aynı etkileri göstermeyecektir.

Siz de bir yan etki göstermesi bunun herkeste aynı şekilde ortaya çıkması anlamına gelmeyeceği için kullanıma özellikle dikkat etmenin de oldukça büyük faydaları olduğu unutulmamalıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi